English Slovensky

Drahá Zuna a Milan,

Ďakujem vám veľmi pekne za krásny tanečný týždeň. Mám bázlivé nutkanie niečo napísať, lebo v poradí už môj druhý Pečín zanecháva vo mne nezabudnuteľné zážitky. Zabúdam na zimu či upršané počasie a zostávajú len tie najsilnejšie momenty.
Technické Milanove tréningy sú momenty, pri ktorých mám zimomriavky na koži a cítim sa ako na inej planéte. Cítim energiu v sebe tak, ako som to ešte nikdy predtým nezažila. Musím povedať, že čo sa týka usporiadania tela som urobila veľký proces na jóge so Sri. Stále sme sa venovali body alignment. Už som mala pocit, že po skončení kurzu ani nebudem poriadne vedieť, čo budem na jóge učiť. Jediné, čo budem vedieť je moje vlastné telo poznačené učením o body alignment :-). A výsledky tejto drobnej práce prichádzajú postupne. Cítila som to aj v Pečíne. Ďalšia vec je Milanova mravenčia technická práca s telom. Ako sme sa tak vo dvojiciach omačkávali, tak to bolo super J Tak som si cítila každý kúsok tela. S telom som artikulovala oveľa precíznejšie, hlbšie. Obdivujem Milanovu profesionalitu a duševnú vyrovnanosť. Nikdy som nemala pocit, že by sa chcel povýšiť nad niekoho, kto niečo „akože samozrejme“ nevie alebo nechápe. Ak je nejaký problém jednotlivca v skupine alebo celej skupiny, tak poskytne podporu pre celú skupinu. Zdá sa, že Milan vie handlovať v každej situácii a pokojom v duši.
Zuna, keď som ťa videla na jame improvizovať, to bola radosť na teba pozerať. Tvoje mäkké telo, náhle jeng tieng zastavenia, žiaden zbytočný pohyb, všetko dokonale v súhre... stále ťa mám v mysli a to je už pomaly streda. Slzy som mala na krajíčku. Na vašej kontaktnej improvizácii som videla jeden pár zohratý tanečne ako aj v súkromí. Vedela som, že k tomu príde a keď to bolo tešila som sa.
Stále vo mne znejú momenty z Pečína, hoci som už vo Viedni na ImpulsTanze. O to väčšiu medzeru si uvedomujem medzi tu a tam. V mojom živote je pár učiteľov, ktorí ovplyvnili môj život - Dušan Fabián, Zuna, Milan, Sri Louise. Vďaka Bohu.

S úctou Katka.