Tanečné predstavenie bez príbehu, zamerané na silu fyzikality.

Dvaja tanečníci ponúkajú svoje telá a vlastnú prítomnosť na skúmanie čistoty prejavu a prítomnosti na javisku. Telo netlmočí priamočiary príbeh, či ideu. Samo osebe je silným a dostatočným médiom. Čistota pohybu je mnohokrát výrečnejšia než slová, a na ňu sme sa zameriavali počas tvorivého procesu. Práve ľudské telo bolo pre nás hlavnou „postavou“ v objavovaní neobvyklých pohybových zručností a virtuozity. Hľadali sme takú formu spolupráce s hudbou, kde sa hudba a tanec nesnažia vysvetľovať jeden druhého, ale kde plynú paralelne vedľa seba a spoločne vytvárajú jednotlivé obrazy.

námet a choreografia_Milan Kozánek
spolutvorcovia a interpréti_Radoslav Piovarči, Petr Ochvat
dramaturgická spolupráca_Jano Zaťko
hudba_Andrej Jurkovič
svetelný dizajn_Ján Čief

Premiéra 19.12. 2015, Záhrada_Centrum nezávislej kultúry, Banská Bystrica

Predstavenia 2015 – 2018
2015 Banská Bystrica
2016 Bratislava, Liptovský Mikuláš, Žilina, Praha, Ostrava, Brno, Krakov, Berlin, Peking
2018 Banská Bystrica, Bratislava

Pozri fotogalériu

Milan Kozánek
je absolventom Katedry tanečnej tvorby VŠMU. Od ukončenia štúdia pôsobí ako tanečný pedagóg, choreograf a odborný poradca. Pedagogicky pravidelne pôsobil v inštitúciách ako Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD), Tanz Quartier Wien, Konservatorium Wien University /AT, Northern School of Contemporary Dance v Leeds /UK, TIP – School for Dance, Improvisation and Performance vo Freiburgu /D, University of Calgary /Canada. V roku 1996 založil spolu so Zunou Vesan Kozánkovou Tanečnú spoločnosť Artyci. Pre ňu vytvorili 12 tanečných diel, ktoré prezentovali na Slovensku aj v zahraničí (Nemecko, Rakúsko, Poľsko, Česká republika, Maďarsko, Kanada, Thajsko, Čína…). Posledné obdobie rozvíja spoluprácu aj s divadelnými tvorcami a interpretmi pôsobiacimi najmä v poľskej Wroclavi (Studio Matejka, Teatr Piesn Kozla a inými). Okrem práce s profesionálnymi tanečníkmi a hercami už dlhé roky učí tancovať aj ľudí bez predchádzajúcej pohybovej skúsenosti, najmä v Českej republike a v Poľsku.

Radoslav Piovarči
je interpret, choreograf a pedagóg mladej generácie umelcov. Na profesionálnej scéne súčasného tanca a divadla pôsobí 6 rokov. Počas tohto obdobia mal možnosť spolupracovať s viacerými osobnosťami, divadlami a súbormi ako napr. Lenka Vágnerová & company, Elledanse, Staatstheatre Kassel, Štúdio tanca, Total Brutal company, Verte dance, Viirus theatre atď. Okrem tanca sa venuje aj choreografii a pedagogike. Od roku 2010 vytvoril ako choreograf a režisér inscenácie ako Munnie, TAJ DYCH, SET UP, PRA(C)H. Aktívne sa podieľa na vizuálnych inštaláciách a site specific projektoch v spolupráci s tvorcami z viacerých oblastí umenia.

Petr Ochvat (CZ/A)
pracuje ako performer a pedagóg tanca vo Viedni. Od roku 2006 spolupracoval so súbormi D.ID dance-identity, Cie. Cimrfraj, M.A.P Vienna, 2nd Nature, Wienerwerk, Two in One. Venuje sa i vlastnej tvorbe („Breakdance dance“ 2012). V roku 2015 založil spolu s Annou Prokopovou a Costasem Kekisem skupinu „Maggie Palms“. Ich debut „Corpse of a dance piece“ bol uvedený na festivale ImageTanz. Už viac ako desať rokov sa venuje téme „floorwork“ a jej rôznym konceptom ako sú napr. Feldenkraisova metóda, Axis Syllabus a Breakdance, ktorý sa učí s viedeňskými crews United Minds a Undadogzz. Hľadanie spojitostí medzi breakdance a súčasným tancom je predmetom jeho umeleckého a pedagogického výskumu.

Pure