Zunu Vesan inšpiruje a ovplyvňuje taoistická filozofia už vyše 20 rokov. Počas svojho života na horách zistila, že túto múdrosť netreba hľadať len v knihách a u ľudských učiteľov, ale že je všade navôkol nás. Jej veľkými učiteľmi taoizmu sú stromy. Svojim životom a vývojom, svojim dokonalým naladením sa na energiu Zeme i vesmíru, svojou schopnosťou prispôsobovania sa, či svojim špecifickým používaním času a priestoru, poskytujú nesmierne veľa inšpiratívnych odkazov a múdrych myšlienok.

Kniha je dialógom medzi Zunou a stromami, ktoré ju zasväcujú do taoistickej filozofie svojimi osobnými životnými skúsenosťami, ale aj myšlienkami ľudských taoistických filozofov ako Lao-c´, Lie-c´, Čuang-c´ a iných, či múdrymi výrokmi z niektorých starých čínskych lekárskych spisov. Pracuje v nej aj s niektorými výkladmi najstaršieho kánonického spisu Knihy premien I-ťing.

Kniha Múdrosť stromu sleduje vývoj energie v priebehu premien ročných období a života stromov počas nich. Má 4 základné časti (jar, leto, jeseň, zima), v ktorých obsahuje 46 kapitol (cca jedna kapitola na každý týždeň v roku). Počas nich Zuna cez reč stromov čitateľovi približuje základné taoistické myšlienky, ako jin-jang, energiu čchi, alebo wu-wej (konanie v nekonaní). Píše v nej o potrebe spomaliť, meditovať, o schopnosti pustiť a nelipnúť na ničom, o dôležitosti skutočného oddychu, o kráse nedokonalosti, či o užitočnosti neužitočného, ale aj o úcte k prírode a jej múdrosti.

Kniha je prepojená s hudbou hudobníka Maoka. Ku každej kapitole je pre účel čítanej témy špeciálne vybratá určitá jeho skladba. Tú si čitateľ môže (ale aj nemusí) nájsť cez QR kódy uvedené v knihe. Kniha tak ponúkne čítanie s hudbou, ktorá textu pomôže vytvoriť iný rozmer.
Kniha je plnofarebná, s pevnou väzbou, počet strán je 240.

Pozývame na krst knihy 13.3. 2024 o 18,00 v kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici. Moderuje Martin Nikodým.


Čo o knihe píše prof. PhDr. Anna Hogenová, CSc.?
„V tejto knihe sa zbieha taoizmus s kvantovou teóriou, kde každá mikročastica je súčasne na svojom mieste a aj na všetkých ostatných miestach v našom svete. Kniha je liečivá a nalaďujúca, je transcendujúca a čitateľom nastavuje zrkadlo, v ktorom nezbadáme len samých seba, ale v sebe samých sa cez ňu ukáže hĺbka toho, čo hľadáme v kozme. Je úplným darom, pretože nám vracia pokoj, vracia nás na epikurovskú tíšinu duše.“


Text_Zuna Vesan / Grafická úprava_Juraj Šramko / Kaligrafie_Seiko Ginšó / Fotografie_Tomáš Eileen Yaman, Boris Verseghy, Milan Kozánek a ďalší / Ilustrácie_Peter Žuffa / Hudobná zložka_Maok


Kde knihu nájdete?

Pokiaľ chcete podporiť priamo Zunu a nie kníhkupectvá alebo e-shopy, kúpte si knihu priamo od nej. Posielame ju na Slovensku, ale aj v Česku.
PREDPREDAJ JE UŽ AKTÍVNY – knihu môžete objednať už teraz a držať v rukách ju budete už do 13.3. 2024.
Cena 21,90€ (545 CZK) – objednať sa dá cez formulár nižšie.

Knihu možno kúpiť aj v bežných reťazcoch Panta Rhei alebo Martinus, ale aj iných kníhkupectvách, alebo v e-shopoch týchto kníhkupectiev, či iných knižných e-shopoch. V Čechách ju bude možné objednať napr. cez www.megaknihy.cz
Knihu môžete samozrejme kúpiť aj priamo od Zuny na jej seminároch.


Hlavnú knihu Múdrosť stromu bude nasledovať jej „pracovná kniha“, ktorú Zuna píše so svojou dcérou Jasu. Tá čitateľovi ponúkne priestor na hlbšie vnorenie sa do myšlienok pôvodnej knihy, priestor pre vlastné úvahy, či osobné skúsenosti, ktoré potrebuje uchopiť cez hlbšie porozumenie.

Pracovná kniha zároveň ponúkne popis 12 špeciálnych čchi-kungových cvičení so stromami, sprevádzaných ilustráciami z dielne Petra Žuffu, a aj nejaké recepty k využívaniu produktov stromov pre liečebné či kulinárske účely. Pracovná kniha tak pomôže čitateľovi myšlienky pôvodnej knihy ľahšie integrovať do života a aplikovať ich v ňom. Zuna verí, že pomôže ľuďom k hlbšiemu a vedomejšiemu prepojeniu sa so stromami, s prírodou – k prepojeniu, ktoré v našom prostredí výrazne absentuje.

Knihu plánujeme vydať v druhej polovici roku 2024.
V tom čase vyjde aj audiokniha Múdrosť stromu, opäť v skvelom podaní herečky Ely Lehotskej.


Ukážka z knihy Múdrosť stromu nájdete na týchto odkazoch:
Krása pominuteľnosti
Prirodzenosť v jednoduchosti
Strom je majstrom konania v nekonaní
Strom povýši nedokonalé na nádherné
Čo robí strom v ťažkých časoch
Schopnosť pustiť a navrátiť sa

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.


Objednať knihu môžete cez tento formulár.
Cena knihy je 21,90€ (545 CZK).
Poštovné cez Slovenskú poštu (doporučene) – 4,30€
Poštovné cez Zásielkovňu (Packeta) – 3,30€ /pri objednaní 2 kníh – 2€ /pri objednaní 3 kníh je poštovné zdarma. Balné neúčtujeme.
Do správy vo formulári prosím vpíšte počet kníh a pobočku Zásielkovne, kam knihu chcete poslať, prípadne adresu, kam ju chcete poslať doporučene cez Slovenskú poštu. Ďakujeme za spoluprácu.
Knihu je možné objednať aj v balíku s ďalšími Zuninými knihami.

Odpíšte kód: captcha

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.


Pokiaľ by ste chceli podporiť tvorbu tejto knihy – prispieť na tvorbu kaligrafií, hudby, fotografií, nahrávky audioknihy, ale aj tvorby samotného rukopisu a odborných konzultácií, Zuna vám bude veľmi vďačná.
Keďže písať knihy tohto druhu a vydávať ich na Slovensku je skôr poslaním než zárobkovou činnosťou, a do jej tvorby je zahrnutých niekoľko umelcov, dovoľuje si obrátiť sa na vás so žiadosťou o pomoc – o finančný príspevok.

Prispievať môžete akoukoľvek sumou.
Avšak pri príspevku 54€ / 1300CZK (a viac) dostanete knihu Múdrosť stromu aj s venovaním a podpisom :-).
Pri pri príspevku 99€ / 2400CZK (a viac) dostanete 2 knihy Múdrosť stromu (tento „balík“ môže obsahovať kombináciu kníh z týchto možností: hlavná kniha, pracovná kniha a audiokniha) aj s venovaním a podpisom :-).
Pri pri príspevku 135€ / 3240 CZK (a viac) dostanete 3 knihy Múdrosť stromu (tento „balík“ môže obsahovať kombináciu kníh z týchto možností: hlavná kniha, pracovná kniha a audiokniha, alebo tri knihy Múdrosť stromu – hlavná kniha, alebo kombináciu troch rôznych kníh zo Zuninej tvorby) aj s venovaním a podpisom :-).
Pri sponzorskej podpore – príspevku 369€ / 8850 CZK (a viac) dostanete šesť kníh (podľa svojho výberu) s venovaním a podpisom a vaše meno alebo firma bude uvedené v knihe v poďakovaní.

Číslo účtu pre Euro je vo VUB – SK28 0200 0000 0047 8618 2755
Pre českých podporovateľov pri podpore v CZK je účet v ČSOB – 235378980/0300
Do správy pre prijímateľa prosím napíšte KNIHA a SVOJE MENO, aby sme Vás boli schopní registrovať.
Prípadne mi aj napíšte mail, aby som mala na vás kontakt.
V prípade otázok píšte na zuna@shiatsu-terapie.sk

Ďakujem za pomoc a teším sa na spoločné vnorenie sa do taa.
Zuna.

Umelecký tím:
Zuna Vesan_koncept, autorka textu, čchi-kungové cvičenia, réžia audioknihy
Seiko Ginšó_kaligrafie
Juraj Šramko_ grafický dizajn
Maok_hudba
Peter Žuffa_ilustrácie
Tomáš Eileen Yaman_fotografie
Ela Lehotská_slovo v audioknihe
Jasu Kozánková_koncept a text pracovnej knihy
Milan Kozánek_dramaturgia audioknihy


Zoznámte sa s ďalšími knihami z produkcie Zuny Vesan

TAO CESTA KU ZDRAVIU
MERIDIÁNY DRÁHY ŽIVOTA
CVIČENIE AKO LIEK
TAO POHYBU
365 TAO
MÚDROSŤ TAOIZMU