V máji 2018 vyšla Zunina prvá kniha TAO cesta ku zdraviu, ktorá sa rýchlo stala bestsellerom. Zuna sa v nej s čitateľmi delí o mnohé svoje skúsenosti z oblasti aplikovania princípov čínskej medicíny do bežného života. Tie ďalej spracuváva aj v ďalších knihách (predalo sa ich za 3 roky už 12000ks) a spolupracuje aj na vydávaní iných kníh s taoistickou tematikou.

TAO cesta ku zdraviu (2018) je teoretický i praktický manuál pre aktívneho človeka, ktorý chce žiť zdravý a zmysluplný život. Kniha predstavuje myšlienky taoistickej filozofie a čínskej medicíny, ktoré sa už tisícky rokov riadia prírodnými zákonitosťami. Otvára cesty, ako sa na tieto zákonitosti naladiť, ako porozumieť svojmu telu a logike jeho orgánového systému. Rozsah knihy je 260 strán.
Viac o knihe, ukážky, rozhovory, fotky nájdete na Kniha Tao cesta ku zdraviu

Aj ako audiokniha!  


MERIDIÁNY dráhy života (2020) je prehĺbenejším pokračovaním knihy TAO cesta ku zdraviu. Približuje ľudské telo okom taoistickej filozofie cez sieť energetických dráh. Kniha ponúka logický a zároveň magický svet energie čchi a jej prúdenia v energetických tokoch. Venuje sa fenoménu čchi čo najviac ako je to možné. Stala sa učebnicou niektorých škôl čínskej medicíny a shiatsu, je však vhodná aj pre laikov. Rozsah knihy je 300 strán.
Viac o knihe, ukážky, rozhovory, fotky nájdete na Kniha Meridiány dráhy života

Aj ako audiokniha!  


 

365 TAO (2021) je kniha Zuninho obľúbeného taoistického autora Deng Ming-Dao. Vyšla v slovenčine vo vydavateľstve IKAR v septembri 2021. Kaligrafie do nej namaľoval Paolo Zhang, čínsky výtvarník a kaligraf žijúci v Bratislave. 365 TAO je kniha meditačných a filozofických zamyslení na každý deň, približujúcich taoistickú filozofiu s jej typickým pohľadom na život.
Rozsah knihy je 390 strán.
Viac o knihe, ukážky, rozhovory, fotky nájdete na Kniha 365 TAO

 


CVIČENIE AKO LIEK (2021) nadväzuje na predchádzajúce knihy Zuny Vesan, v ktorých sa jej darí približovať princípy čínskej medicíny bežnému čitateľovi. V tejto knihe ponúka možnosť zapojiť sa praktickou formou cez cvičenia, takže „čítať“ vlastným cvičením :-). Knihu však môžu čítať aj ľudia, ktorí jej predchádzajúce knihy nepoznajú, pretože cvičenia sú prezentované univerzálnou formou a kniha obsahuje aj vzácne informácie o základných princípoch čínskej medicíny aplikovateľných v čchi-kungu. Autorka do knihy predáva svoje mnohoročné skúsenosti s týmto pohybovým umením. Je prepojená aj s videoukážkami na kanály Youtube.
Rozsah knihy je 220 strán.
Viac o knihe, ukážky, rozhovory, fotky nájdete na Kniha CVIČENIE AKO LIEK


MÚDROSŤ STROMU (2024) je dialógom medzi Zunou a stromami, ktoré ju zasväcujú do taoistickej filozofie svojimi osobnými životnými skúsenosťami, ale aj myšlienkami ľudských taoistických filozofov ako Lao-c´, Lie-c´, Čuang-c´ a iných, či múdrymi výrokmi z niektorých starých čínskych lekárskych spisov. Pracuje v nej aj s niektorými výkladmi najstaršej kánonickej Knihy premien I-ťing. Kniha je prepojená s hudbou hudobníka Maoka. Ku každej kapitole je pre účel čítanej témy špeciálne vybratá určitá jeho skladba. Tú si čitateľ môže nájsť cez QR kódy uvedené v knihe. Kniha tak ponúkne čítanie s hudbou, ktorá textu pomôže vytvoriť iný rozmer.
Rozsah knihy je 240 strán.
Viac o knihe, ukážky, rozhovory, fotky nájdete na Kniha MÚDROSŤ STROMU


„Zunine knihy sú úžasné poklady, ktoré zahrňujem ako „povinné čítanie“ na našej Škole čínskej dietetiky. Ďakujeme za tento kus práce a sme radi, že tu Zunu máme.“
Monika / Zvolen

„Som vďačná za Zunine knihy. Určite ich odporučím známym, pretože sú to „šlabikáre zdravia“.
Ľubica / Veľký Krtíš


Zuna ďalej pripravuje:

TAO POHYBU bude knižný sprievodca zdravím pre „moverov“ – tanečníkov, hercov fyzického divadlo, bábkohercov, rôznych iných performerov žánrov ako nový cirkus, aerial dance, ale aj jogínov, športovcov, či iných „bodyworkerov“. V roku 2024 vyjde v angličtine v britskom vydavateľstve Singing Dragon a v roku 2025 ju v češtine vydá Nipos Artama, Praha.
Čítaj viac

MÚDROSŤ TELA
Po mnohoročných skúsenostiach práce s ľudským telom cez tanec, pohybovú performanciu a improvizáciu, a po mnohoročnom štúdiu anatómie tela a princípov akupunktúry, čchi-kungu a tchaj-ťi čchüan, vytvárajú Zuna a Milan kompendium svojich poznatkov do tejto knihy. Múdrosť tela zaznamená ich pohľad na fascinujúce prepojenie sveta „západnej“ anatómie ľudského tela s „energetickou anatómiou“ tela podľa taoistickej filozofie. Ich výskum pre túto knihu neustále prebieha v rámci ich seminárov a pohybových výskumov Dancing Qigong and Bdelosť tela.


Niektoré zo Zuniných článkov, ale aj akýchsi skíc z pripravovaných kníh, môžete nájsť v časopise Vitalita (ročníky 2016, 2017, 2018, 2019) alebo aj na blogu tejto stránky.


Pokiaľ by ste chceli Zunu v jej spisovateľskej práci podporiť, bude veľmi vďačná ona, ale aj čitatelia.
Číslo euro účtu v slovenskej VUB je SK03 0200 0000 0029 7822 1254
Číslo CZK účtu v českej CSOB je 235378980/0300.
Do správy pre prijímateľa prosím napíšte KNIHY a SVOJE MENO.
V prípade, že za svoj príspevok, chcete nejakú z kníh, napíšte nám email na zuna(zavináč)artyci.com, aby sme boli schopní registrovať komu a akú knihu odložiť, podpísať a doručiť.
Pri príspevku 50 € dostanete knihu aj so Zuniným podpisom 😊.
Pri príspevku 100 € a vyššie dostanete dve knihy aj s venovaním a s podpisom 😊.
Ďakujeme!


Objednajte si knihu online

Odpíšte kód: captcha

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.