Cocoon invisible – 2005
Žena vynárajúca sa zo ženy. Aj napriek tomu, že každá žena stelesňuje ženský princíp, skutočná žena je stále vzácnejšia. Žena v nás je veľmi potlačená a návrat k nej je často dlhý, bolestivý, možno i nedosiahnuteľný. V každej z nás drieme množstvo archetypálnych symbolov, ktorými podvedome komunikujeme a uvedomujeme si tak ženu, ktorá v nás spí. Žena sa musí predovšetkým vynoriť zo ženy, aby si uvedomila, že skutočne existuje, a aby túto predstavu preniesla na seba, na svet a začlenila ju do svojho života.
choreografia_Zuna Kozánková / tanec_Veronika Šimková / hudba_Jozef Vlk / kostýmy_Erika Čičmanová / svetelný design_Pavel Kotlík

Omša – 2005
… za hriech a čistotu
… za človeka – muža a ženu
Omša človeka, ktorý vo sne prežil svoj príbeh začiatku aj konca. Začnime od človeka, potom začnime hľadať Boha.
námet_Milan Kozánek, Jaro Viňarský / choreografia_Milan Kozánek / tanec_Jaro Viňarský / hudba__Eva Rácová / svetelný design_Pavel Kotlík

NUMEN@LUMEN.sk – 2004
Improvizované predstavenie pre dvoch tanečníkov, ktoré vzniká „life“ pred očami divákov. O veciach všedných, každodenných a o činnostiach nepraktických, neužitočných ako je napríklad tanec, či poézia …
tanec_ Zuna a Milan Kozánkovci / hudba_J.S. Bach, Underworld

One Yin for every Yang – 2001
Dueto o hľadaní pokoja duše človeka, o protikladoch v každom z nás a o hľadaní pravdivej cesty životom na rozhraní snov a reality. Plné archetypálnych situácií ako stereotyp, sen, hľadanie, cesta.
choreografia a tanec_Zuna a Milan Kozánkovci / hudba_koláž / svetelný dizajn_Zuna Kozánková / kostýmy_Zuna Kozánková, Zuzana Ruhstaller

Nový rituál – 2000
Niekoľkodňová séria improvizovaných predstavení v uliciach starej Bratislavy ako uvádzací ceremoniál festivalu Bratislava v pohybe 2000. Účasť 12 tanečníkov, 14 hudobníkov a výtvarníkov zo Slovenska i zo zahraničia (USA, MK, NL, H).

K Sebe – 1999
Sólové predstavenie Zuny Kozánkovej vytvorené v spolupráci s britským dídžejom Johnom Suttilom a slovenským výtvarníkom Martinom Moravčíkom. Výpoveď o hľadaní zmyslu života, o hľadaní cesty späť k základným a čistým hodnotám človeka.
choreografia, koncept, tanec_Zuna Kozánková / vizuálna koncepcia, videoprojekcia_Martin Moravčík / hudba_John Suttill (UK, A)

Tvrdé pristátie – 1998
Multimediálne predstavenie rušiace hranice medzi javiskom a hľadiskom, zmenšujúce vzdialenosti medzi druhmi umenia. Stretnutie 12 umelcov rôznych žánrov (tanec, hudba, herectvo, vizuálne umenie, scénografia, fotografia ..) z Bratislavy, Rakúska a Veľkej Británie. Javisko premenené na univerzálny priestor, kde sa účinkujúci a divák intenzívne zúčastňujú diania. Improvizácia ako najdôležitejší komunikačný prostriedok účinkujúcich.
tanečníci_Elke Mueller (A), Robert Tirpák, Zuna a Milan Kozánkovci / herečka_Monika Haasová / výtvarníci_Martin Moravčík, Iveta Haasová / fotograf_Štefan Psotný / hudobníci_Igor Szabó, Martin Zajko / D.J._ John Suttill, Jorg Christian (UK, A)

Mýtus – 1996
Pozoruhodné dielo, kde sa spája tanec a bábkové divadlo. Inšpiráciu tvorcovia hľadali v mýtických predstavách starých Slovanov. Snaha o oživenie takmer zabudnutých koreňov našej minulosti. Konfrontácia hodnôt minulého a súčasného sveta.
choreografia a účinkujúci_Katarína Odzganová, Ivan Martinka, Zuna a Milan Kozánkovci / scénografia_Zuzana Cigánová / svetelný dizajn_Robert Polák / hudba_Peter Groll

S Tebou – 1996
Dueto muža a ženy ako výsledok hľadania zaujímavých momentov, ktoré poskytuje stretnutie dvoch tanečníkov – muža a ženy, využívanie fyzického kontaktu, vychádzajúceho z kontaktných improvizácií, ale aj techniky práce s partnerom.
choreografia a účinkujúci_Zuna a Milan Kozánkovci / hudba_Christine Groult (FR) / kostýmy_Zuzana Cigánová

 

staršie diela