V októbri 2020 vyjde Zune druhá kniha MERIDIÁNY – dráhy života, v ktorej približuje ľudské telo okom taoistickej filozofie cez sieť energetických dráh. Krst knihy bude 21. októbra o 17,30 v kníhkupectve Panta Rhei na Poštovej ulici v Bratislave, krstnou mamou bude Adela Vinczeová, hudobný dobrovod nám urobí Maok.

Kniha približuje logický a zároveň magický svet energie čchi a jej prúdenia v energetických tokoch – meridiánoch. Cez univerzálne informácie v texte, ale aj cez vizuálnu stránku, podáva logický i poetický obraz o tejto časti „energetickej anatómie“ nášho tela a poskytuje človeku aj cesty k tomu, ako tieto poznatky používať vo svojom živote prostredníctvom cvičení s nimi. Je cenným sprievodcom pre ľudí pracujúcich s ľudským telom, ľudí zaujímajúcich sa o čchi-kung, čínsku medicínu, shiatsu, bojové umenia, jogu, masáže a pod. Je však určená aj „bežnému človeku“, ktorý sa chce o svojom tele dozvedieť niečo viac, prípadne si nejaké zdravotné problémy riešiť aj vlastným pochopením a pričinením.

Ukážka knihy v pdf

Čo o knihe píše Vladimír Ando, autor knižného súboru Klasická čínská medicína – základy teorie?

„Kniha poskytuje mimoriadne podrobný ponor do vitálnej siete ľudského tela, ako ju poznáme z čínskej medicíny, čchi-kungu či tchaj-ťi-čchüan. Nerysuje pritom len oné tenké čiarky, na ktoré sme zvyknutí z akupunktúrnych máp, ale vďaka rozsiahlym presahom výkladu sa nám pred očami zjavuje priam trojrozmerný model človeka, konglomerát čchi, ako ho asi videli dávni mudrci, ktorí nám tieto vedomosti zanechali. Na knihe je cenné, že vychádza z vlastných skúseností, a sprostredkúva teda mnohé bezprostredné prežitky. Špecialisti v nej určite nájdu mnoho doplňujúcich informácií o sieti dráh čchi a bodov na nich, ich konkrétnych súvislostí s fyziológiou i psychikou človeka, ale aj s faktormi enviromentálnymi, ba až kozmickými, ktoré nás bezprostredne ovplyvňujú. Ale rovnako prínosná môže byť aj pre laikov. Zvlášť užitočné na nej totiž je, že sa neuspokojuje len s teoretickými popismi, ale pridáva aj jednoduché, pritom účinné zostavy cvikov, ktoré záujemcovi umožňujú do systému priamo vstúpiť, a nielen si ho overiť, ale ho i rovno ovplyvňovať. Koho zaujíma vlastné zdravie a je ochotný preň niečo sám urobiť, nemal by túto knihu nechať len tak ležať za sklom vitríny“.

Text: Zuna Vesan
Ilustrácie: Peter Žuffa
Tvorba obrazového materiálu: Daniela Matichová
Kaligrafie: Seiko Ginšó
Fotografie: Noro Knap
Zalomenie knihy: Daniela Pohlodová

Ukážky ilustrácií v galérii

Ukážky z knihy v týchto blogoch:
Utváranie energetickej siete
Prebudenie draka
Vlniaci sa drak
Komentár k počtu bodov na dráhe srdca
Komentár k umiestneniu dráhy žalúdka


Pokiaľ by ste nás chceli v tejto spisovateľskej práci podporiť, budeme veľmi vďační.
Číslo euro účtu v slovenskej VUB je SK03 0200 0000 0029 7822 1254
Číslo CZK účtu v českej CSOB je 235378980/0300.
Do správy pre prijímateľa prosím napíšte KNIHA a SVOJE MENO, a napíšte nám mail s adresou, aby sme boli schopní registrovať komu potom knihu odložiť, podpísať a doručiť.
Pri príspevku 50 € dostanete knihu aj so Zuniným podpisom 😊.
Pri príspevku 100 € a vyššie dostanete dve knihy aj s venovaním a s podpisom 😊.
Ďakujeme!

 

 

Share Button
Meridiány – dráhy života