Čchi-kung pre posilnenie imunity_online
pondelky, stredy a štvrtky od 7,30 do 9,00

Vzhľadom na momentálnu situáciu domácich izolácií realizujeme pre vás online ranné čchi-kungové cvičenia. Lekcie budú zamerané na posilnenie imunity cez aktiváciu a udržiavanie obranného štítu, tzv. wej-čchi. Za tým účelom budeme pracovať s orgánmi pľúca, slezina, žalúdok a obličky, ale sekundárne aj s ostatnými orgánmi cez prácu s piatimi premenlivými fázami (päť prvkov). Samozrejme budeme veľa pracovať s uzemňovaním, s transformáciou negatívnych emócií ako obavy, strach, frustrácia, nedôvera a pod., a tým upevňovať dôveru vo vesmírny chod vecí.
Cvičíme ráno, ale môžeme aj večer, ak treba. Len Zunu k tomu stačí vyzvať 🙂

Čchi-kung je prastará metóda kultivácie energie v tele, ktorá ponúka zharmonizovanie jej toku, následne dokonca aj jej zmnoženie a tým aj aktiváciu samoliečiacich mechanizmov tela. Čchi-kung bol oddávna považovaný za súčasť medicíny, hlavne prevencie. Je teda vynikajúcim prostriedkom na vytvorenie základnej stability zdravia, ktorej je imunita základom.
Na svojich hodinách sa zameriavam na prax vnútornej kultivácie cez jednoduché cvičenia. Tie zahrňujú dýchanie, vedenie pohybu cestou meridiánov, tok čchi cez päť fáz (päť elementov), očisťovanie orgánov, vnútornú vizualizáciu a meditáciu. Nedržím sa fixných foriem, skôr ponúkam telu vyskúšať si prácu s čchi cez jednoduché pohybové vzorce a improvizácie. Čchi-kung odporúčam všetkým, ktorí cítia zodpovednosť za svoje zdravie a chcú ho udržiavať v dobrom stave aj vlastným pričinením.

Energia v našom tele, ktorú taoisti nazývajú čchi, potrebuje plynulo telom prúdiť, aby mu zabezpečovala harmonické fungovanie. Ak neprúdi plynulo, dostávame sa do nerovnováhy a „otvárame tým dvere“ bolestiam a chorobám. Svojou bdelou pozornosťou sme však schopní čchi kultivovať a niektoré oblasti špecificky podporovať podľa potreby a zámeru.

Deň / Dátum / Čas
pondelky, stredy a štvrtky / 7:30 – 9:00

Miesto
u vás doma

Cena
4 euro jedna lekcia
Platí sa až ex-post po absolvovaní vami určeného počtu lekcií, ale najneskôr po absolvovaní každých piatich lekcií.
Môžete si však lekcie aj vopred predplatiť.

Hodiny vedie Zuna, niekedy aj s Milanom 🙂

Prihlasujte sa cez calendiari
https://calendiari.com/zuna-qigong

Prípadne kvôli predplatnému kontaktujte Zunu na zuna@shiatsu-terapie.sk

Zuna celý život tancuje a tanec považuje za jednu z možností vyjadrenia svojej taoistickej duše. Po 13 rokoch akademického vzdelávania v tanci, pocítila potrebu venovať sa ľudskému telu z komplexnejšieho hľadiska. Vyštudovala školu Shiatsu KI a odbor akupunktúry na Univerzite Guang Ming Beijing v Prahe. Posledné roky študuje na Akadémii čínskej metafyziky. Má za sebou niekoľko študijných pobytov v Európe a Ázii. Okrem vyučovania tanca sa intenzívne sa venuje štúdiu čínskej medicíny, čchi-kungu a taoizmu a ich interaktívnemu prepojeniu s pohybom ľudského tela. Je praktikantkou japonskej terapie Shiatsu, od roku 2007 vedie vlastnú Školu shiatsu na Slovensku. Zuna vyučuje už 27 rokov, behom ktorých vyvinula jedinečný štýl práce s ľudským telom, založený na skúsenostiach s anatómiou ľudského tela a tokmi energie v ňom. Tieto poznatky prepája s univerzálnymi princípmi taoizmu, a tým svojim študentom prináša nové informácie o pohybovej inteligencii. Kvality Zuninho učenia obsahujú pokojný, citlivý a kvalifikovaný prístup k pohybu a telu. Je vyhľadávanou učiteľkou pracujúcou okrem Slovenska a Čiech aj v Salzburgu, Viedni, Leeds, Freiburgu, Vroclavi, Bangkoku, Pekingu a Hongkongu.

Posledné roky sa venuje výskumu prepájania čínskej medicíny a čchi-kungu s tancom v projektoch Dancing qigong a Medicína v tanci. Jej spisovateľským debutom je kniha Tao cesta ku zdraviu, ktorá vyšla v roku 2018. V roku 2020 jej vyjde druhá kniha Meridiány-dráhy života.

Share Button
Hodiny pre verejnosť