Sloboda, flexibilita v pohybových možnostiach kĺbov a ich výživa cez čchi-kung, tanec, anatómiu v pohybe a pohybový výskum so Zunou.

Najbližší víkendový workshop 1. a 2. júna 2019_Bratislava, Yoga House.

Pohybová kapacita (tancujúceho) tela závisí na prirodzenej pohybovej možnosti jednotlivých kĺbov, na schopnosti uvoľnenia svalov križujúcich jednotlivé kĺbové sústavy, rovnako aj na elasticite väzív, upevňujúcich kĺbové puzdra. Cez anatomické predstavy budeme v pohybe znovuobjavovať pohybové možnosti každého kĺbu, hrať sa so schopnosťou vnútornej komunikácie so svalmi za účelom uvoľnenia ich napätia, a pracovať na energii modulujúcej elasticitu väzív.

Okrem vedomej pohybovej improvizácie s týmito témami a ich praktickom využití v technickom tréningu New dance, budeme intenzívne pracovať s energiou aj cez čchi-kung. Je to cesta, ako svoje kĺby dostať do vedomej pozornosti, a tým znovu objavovať pohybové možnosti každého kĺbu a zároveň ich revitalizovať. V tejto súvislosti budeme pracovať aj s energiou kostí, ktoré sú pod „orgánových dohľadom“ obličiek (ledvin). Vnoríme sa tak do našich koreňov, kde sídli zdroj našej energie a naučíme sa, ako ju posilňovať a vyživovať. A to na energetickej, ale aj fyzickej úrovni. Pretože lubrikácia kĺbov je podstatnou zložkou ich fungovania a znižovania ich opotrebovania.

V neposlednom rade sa budeme venovať aj flexibilnosti kĺbovej artikulácie cez prepojenie s mentálnym svetom, pretože mentálna flexibilita úzko súvisí s fyzickou flexibilitou tela, v čom stav kĺbov zohráva dôležitú rolu. Túto skúsenosť využijeme aj na poobednom bloku – pohybovom výskume, kde budeme hľadať, tvoriť, a jednotlivé pohyby vychádzajúce z kĺbov, premieňať na zaujímavé pohybové väzby a improvizačné štruktúry.

Výletom kĺbmi a našou schopnosťou artikulovať sprevádza Zuna v rámci projektu Dancing Qigong.

Rozvrh 5-dňového workshopu
10,00 – 11,00 čchi-kung zameraný na toky energie v kĺboch a smerovaný k tancu
11,00 – 13,00 New dance (technický tréning)
15,00 – 17,00 pohybový výskum založený na kĺboch

Nadchádzajúci víkendový workshop Liquid Joints
1. a 2. júna 2019, Bratislava__Ypga House

Uskutočnené workshopy Liquid Joints
Bratislava 2012, Thessaloniki 2015, Praha 2015 a 2018, Hongkong 2018

Workshop v septembri 2018 v Prahe sa uskutočnil v rámci Zuninho výskumu Medicína v tanci, podporeného Fondom na podporu umenia, formou polročného štipendia v roku 2018.

Prihláste sa na seminár:

Odpíšte kód: captcha

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

 

Tekuté kĺby