Tanec na horách_TAO TANCA

 

28. 7. – 3.8. 2020, Mlynica, Vysoké Tatry

Letné tanečné stretnutie v krásnom prostredí Vysokých tatier venované sústredenej a intenzívnej práci s telom, ďaleko od zhonu, ruchu miest a dennodenného stresu.

Intenzívny workshop vedený Milanom Kozánkom je určený pre stredne skúsených a skúsených hercov, tanečníkov, moverov, ktorí majú záujem prehĺbiť si svoje poznanie o tele a obohatiť svoje skúsenosti v pohybových a tanečných technikách a v improvizácii.
Po mnohých rokoch vlastného štúdia a bohatej praxe, sú informácie a podnety, ktoré odovzdávam, dnes ešte viac ovplyvnené prírodnými zákonitosťami. Inšpiráciou a podnetom na rozvoj vlastných metód práce mi boli a sú staré čínske texty a poznatky taoistickej filozofie, ktorých súčasťou je čínska medicína, čchi-kung, kniha I ťing a podobne.
Počas 5 dní budeme objavovať ako využívať princípy ktoré nás vedú v tanci cestou Tao, princípy ktoré rovnako zohrávajú dôležitú úlohu aj v živote aj v tanci. Sú súčasťou pohybovej, priestorovej či hudobnej dynamiky, ale aj rešpektovania prirodzených dispozícií tela a možností pohybu. Samotné prostredie, kde sa workshop odohráva, má blahodarný vplyv nielen na telo, ale aj na dušu človeka. Sila prírody je pri takejto práci katalyzátorom hlbšej a sústredenejšej práce, čo následne dokáže trvalejšie uchovať nové informácie v telách a mysliach účastníkov.

Náplň workshopu:

– zaktivizovanie a rozprúdenie vitálnej energie čchi v tele a precvičovanie jej vedomého nasmerovaniu do rôznych úrovní tela
– ozdravný čchi-kung zameraný na premeny jin-jangu, oboznámenie sa s jinovými a jangovými povrchmi tela
– objavovanie nových pohybových možností s využitím podpory kostrovej štruktúry
– objavovanie fyziodynamiky tela, prirodzenej sily a fyzikality tela v pohybe, efektívneho vynaloženia sily do pohybu, akcie, pripravenosti rýchlo a jasne zareagovať na vonkajší podnet
– využívanie práce s jin-jangom v hľadaní nového pohybového slovníka a v tvorivosti
– vedomá práca s hlavnými fyzickými a energetickými centrami, tzv. tan-tchienmi
– meditácia a tanec
– improvizácia vo dvojici, kontaktná improvizácia

Miesto

Mlynica, Zariadenie lesnej pedagogiky, Vysoké Tatry

Cena
118,- € Early Bird do 26.6. 2020
145,- € Regular
Strava a ubytovanie sa hradia zvlášť na mieste.

Ubytovanie a strava

Ubytovanie je zabezpečené v penzióne Slnečnica v neďalekej dedinke v 2 a 3-posteľových izbách. Cena za ubytovanie je 75,-€ (12,50 € na noc).
Zabezpečený je vegánsky catering na obedy a večere v cene 4,50 €  za jedno jedlo.

Možnosť absolvovania shiatsu ošetrenia so Zunou

Počas pobytu si môžete objednať shiatsu masáž so Zunou.
Cena za 60 min je 40 € alebo za 90 min je 60 €.
Viac o shiatsu nájdete na stránke www.shiatsu-terapie.sk

Prihlasovať sa môžete na artyci@artyci.com

 

 

Tao tanca