TAO POHYBU bude kniha o aplikovaní princípov čínskej medicíny do profesie movera. Moveri, či už sú to tanečníci, jogíni, športovci, herci fyzického divadla, divadelní performeri, performeri novho cirkusu, aerial danceri, alebo iní bodyworkeri, kladú na svoje zdravie väčšie nároky ako bežní ľudia. Zuna pre nich píše knihu, v ktorej sa môžu zorientovať vo svojich zdravotných otázkach, ale sa aj inšpirovať univerzálnymi taoistickými princípmi a využiť ich vo svojej tvorivosti.

Kniha prinesie vzácne informácie o udržiavaní zdravia pri väčších fyzických nárokoch cez popis orgánového sveta okom čínskej medicíny. Venovať sa bude prevencii a predchádzaniu úrazom, ale aj liečbe ich následkov. Preniká aj do sveta psychiky cez témy tréma, úspech-neúspech, prekonávanie bolesti, či neschopnosť uvoľniť mentálne napätie po fyzickom výkone. Podstatnou líniou knihy bude koncept energie čchi, jin-jangu a piatich premenlivých fáz (päť elementov), ktoré Zuna čitateľovi z teoretickej roviny pretlmočí do roviny ich praktického využitia. Kniha bude zameraná aj na detailný popis meridiánov a ponúka spôsoby ako s nimi pracovať cez pohyb. Stravovanie je prirodzenou súčasťou tohto konceptu, kniha preto prinesie aj prehľad potravín a recepty.

Kniha vzniká v rámci Zuniných dlhodobých výskumov prepájania pohybu s princípmi čínskej medicíny a čchi-kungu cez projekty Medicína v tanci a Dancing Qigong, ktoré zahrňujú praktické semináre, prednášky a výskumnú činnosť.

Čo o tejto knihe píše Julianna Bloodgood, divadelná performerka, vokalistka a bývalá herečka významného fyzického divadla Piesn Kozla / Poľsko, USA, ktorá knihu v angličtine reviduje?
“Zuna je brilantná tanečnica, učiteľka a výskumníčka. Jej práca je holistická, plná starej múdrosti a nová hlbokým porozumením ľudskému telu. Pozerať sa na ňu tancovať na javisku je ako pozorovať rieku v úplnej harmónii so sebou, plynúca prirodzene a bez námahy. Jej výskum je založený na nespočetnom množstve hodín samoštúdia a štúdia krajiny, ročných období a starých textov. Jej prácu nanajvýš odporúčam!”

Čo o Zuniných knihách píše MUDr. Jozef Šmírala – akupunkturista a rehabilitačný lekár?
„Zuna sa vo svojich knihách predstavuje ako veľká propagátorka taoizmu a čínskej medicíny. Taktiež aj ako dlhoročná a skúsená praktička v oblasti čchi-kungu a pohybovej pedagogiky. Má v čínskej medicíne, ale rovnako aj v mnohých oblastiach západnej medicíny mimoriadne odborné vzdelanie, a výnimočnú schopnosť pútavo a zrozumiteľne písať a vysvetľovať. Tak dokáže aj laikovi teoreticky, ale aj prakticky sprístupniť túto nesmierne bohatú problematiku. Knihy píše ľahkým štýlom, ale pri tom veľmi odborne a zrozumiteľne.“


Čítaj Rozhovor so Zunou o knihe TAO pohybu


Podporte knihu TAO pohybu
Pokiaľ by ste chceli zrod knihy podporiť, kontaktujte Zunu na adresu zuna(zavináč)artyci.com

Uvítame akúkoľvek pomoc, organizačnú alebo finančnú. Ďakujeme!


Čítaj viac o ďalších Zuniných knihách

TAO pohybu