Zuna píše tretiu knihu, tento krát zameranú na hýbajúce sa telá a duše v nich. Ako profesionálna tanečnica a učiteľka tanca, prináša Zuna knihu, v ktorej sa každý „mover“ – či už je to tanečník, jogín, športovec, herec fyzického divadla a pod, bude môcť zorientovať v energetických súvislostiach so svojim pohybujúcim sa telom. Kniha vzniká v rámci Zuninho dlhodobého výskumu prepájania tanca s princípmi čínskej medicíny a čchi-kungu – Medicína v tanci, ktorý zahrňuje praktické semináre, prednášky, výskumnú činnosť, štúdium.
Čítaj viac o projekte na http://danceandmedicine.wixsite.com/zuna

Kniha prinesie vzácne informácie a udržiavaní zdravia pri väčších fyzických nárokoch na telo. Prenikne aj do sveta psychiky z pohľadu čínskej medicíny v súvislosti s týmito profesiami alebo koníčkami, v témach ako tréma, úspech-neúspech, či neschopnosť uvoľniť mentálne napätie. Filozoficky (ale aj prakticky) načrie aj do práce s bolesťou, oddychom a podobne. Špeciálna časť knihy bude zameraná na detailný rozpis meridiánov a ponúkne možnosti pracovať s nimi v pohybe.

čítaj Rozhovor o pripravovanej knihe

Podporte knihu TAO pohybu
Pokiaľ by ste chceli zrod knihy podporiť, kontaktujte Zunu na adresu zuna@artyci.com

Uvítame akúkoľvek pomoc, organizačnú alebo finančnú. Ďakujeme!

“Zuna je brilantná tanečnica, učiteľka a výskumníčka. Jej práca je holistická, plná starej múdrosti a nová hlbokým porozumením ľudskému telu. Pozerať sa na ňu tancovať na javisku je ako pozorovať rieku v úplnej harmónii so sebou, plynúca prirodzene a bez námahy. Jej výskum je založený na nespočetnom množstve hodín samoštúdia a štúdia krajiny, ročných období a starých textov. Jej prácu nanajvýš odporúčam!”
Julianna Bloodgood Habel, herečka významného fyzického divadla Piesn Kozla / Poľsko, USA

TAO pohybu