Zuna pre vás spolu s fotografom a videomakerom Norom Knapom vytvorila sériu čchi-kungových cvičení, s ktorými môžete pracovať v rámci „údržby“ svojho tela, alebo v rámci prípravy na tréning alebo predstavenie. Jedná sa o zostavy pre každú z fáz (elementov) – drevo, oheň, zem, kov, voda, s ktorými je vhodné pracovať aj v rámci prevencie a potrieb tela počas premien v prírode, ktoré nazývame ročné obdobia. Každé video je zamerané na iné orgány a iné štruktúry tela, ktoré vo svojej profesii používame (kosti, kĺby, svaly, šľachy…), obsahuje krátku úvodnú teóriu aj so zobrazeniami máp meridiánov a zvukový komentár počas celého cvičenia. Dĺžka jednej zostavy je cca 50 min a vyvíja sa metodicky postupne od jednoduchých cvičení až po zložitejšie zostavy.  Zostavy sú sprevádzané príjemnou relaxačnou hudbou MAOKA. Obsah jednotlivých cvičení nájdete nižšie.

Každé video je pre vás k dispozícii dvoma spôsobmi:
– obdržíte osobný odkaz na záznam prístupný len pre vás kedykoľvek na kanály youtube
– alebo si ho môžete stiahnuť do svojho počítača

DREVO
Čchi-kungové cvičenie zamerané na elasticitu, pevnosť a odolnosť šliach v pohybe performera. Z toho dôvodu sa tu pracuje s orgánmi pečeň a žlčník, ktoré patria fáze DREVO a majú tieto štruktúry na starosti. Výborne vás pripraví na následnú prácu s telom. Zostavu je vhodné cvičiť najmä v období jari, ale aj kedykoľvek pokiaľ treba popracovať s týmito orgánmi a štruktúrami. Objavujú sa v ňom časti zostáv_Ba Duan Jin (Osem kusov brokátu), Taiji Qigong (18 foriem Veľkého predelu), Yi Jing Jing, I Liq Chuan, Makko-ho streče a Šesť liečivých zvukov.

OHEŇ
Čchi-kungové cvičenie zamerané na uvedomenie si cirkulácie krvi v cievach a vyžarovanie energie do pohybu performera. Z toho dôvodu sa tu pracuje s orgánmi srdce, osrdcovník, tenké črevo a tri energetické komory tela – tri žiariče, ktoré patria fáze OHEŇ a majú tieto štruktúry na starosti. Výborne vás pripraví na následnú prácu s telom. Zostavu je vhodné je ju cvičiť najmä v období leta,  ale aj kedykoľvek pokiaľ treba popracovať s týmito orgánmi a štruktúrami. Objavujú sa v ňom časti zostáv_ Ba Duan Jin (Osem kusov brokátu), Taiji Qigong (18 foriem Veľkého predelu), I Liq Chuan a Šesť liečivých zvukov.

ZEM
Čchi-kungové cvičenie pre posilnenie elasticity a výživy svalov permormera, ale aj celkovej výživy tela. Z toho dôvodu sa tu pracuje s orgánmi žalúdok, slezina a pankreas, ktoré patria fáze ZEM a majú tieto štruktúry na starosti. Výborne vás pripraví na následnú prácu s telom. Zostavu je vhodné je ju cvičiť najmä v období babieho leta, ale aj kedykoľvek pokiaľ treba popracovať s týmito orgánmi a štruktúrami. Objavujú sa v ňom časti zostáv_Ba Duan Jin (Osem kusov brokátu), Taiji Qigong (18 foriem Veľkého predelu), I Liq Chuan a Šesť liečivých zvukov.

KOV
Čchi-kungové cvičenie zamerané na uvedomenie si pokožky ako obranného brnenia performera, ale zároveň aj ako citlivého senzora na vnem dotyku. Z toho dôvodu sa tu pracuje s orgánmi pľúca a hrubé črevo, ktoré patria fáze KOV. Výborne vás pripraví na následnú prácu s telom. Objavujú sa v ňom časti zostáv_Ba Duan Jin (Osem kusov brokátu), Taiji Qigong (18 foriem Veľkého predelu), I Liq Chuan, Makko-ho streče a Šesť liečivých zvukov.

VODA
Čchi-kungové cvičenie zamerané na výživu kostí, chrupaviek, kĺbov a chrbtice performera. Z toho dôvodu sa tu pracuje s orgánmi obličky a močový mechúr, ktoré patria fáze VODA a majú tieto štruktúry na starosti. Výborne vás pripraví na následnú prácu s telom. Zostavu je vhodné je ju cvičiť najmä v období zimy, ale aj kedykoľvek pokiaľ treba popracovať s týmito orgánmi a štruktúrami. Objavujú sa v ňom časti zostáv_Song Kai Guan Jie (Otváranie kĺbov), Ba Duan Jin (Osem kusov brokátu), Taiji Qigong (18 foriem Veľkého predelu), kompletná zostava toku čchi piatimi fázami v rámci systému I Liq Chuan a Šesť liečivých zvukov.

TOK ČCHI PIATIMI FÁZAMI
Čchi-kungové cvičenie zamerané na integráciu všetkých kvalít všetkých fáz a na vzájomné vyživovanie podporou cirkuláciou čchi celým telom a všetkými orgánovými sústavami performera. Do cvičenia sú zapojené preto všetky orgány a ich meridiány, rovnako ako aj zmyslové orgány a fyzické štruktúry, ktoré s nimi súvisia a fyzické štruktúry (kosti, šľachy, svaly, koža, cievy). Komplexne pripraví umelca na následnú prácu s telom.


Cena jedného videa: 15€ / umelci 12€
Cena pre kompletnú sadu 6 videokurzov: 80€ (namiesto 90€) / umelci 62€.


V prípade záujmu sa prihláste cez formulár nižšie, alebo kontaktujte Zunu na zuna@artyci.com
Do správy napíšte, či máte záujem o celú sériu, alebo len o nejakú zostavu pre určitý element.


Pripravujeme:
Čchi-kung pre vitalitu chrbtice
Čchi-kung na rozvíjanie kvality plynulosti, kontinuity a toku čchi v tele
Čchi-kung pre harmonizáciu jin–jangu v tele
Čchi-kung pre výživu šliach, svalov a fascií a zabezpečenie ich elasticity a odolnosti


V rámci projektu Dancing Qigong z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Objednávky cez tento formulár. Do správy napíšte či máte záujem o celú sériu, alebo len o nejakú zostavu pre určitý element.

Odpíšte kód: captcha

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.