Stelesnený Jin-Jang

1.- 5. 5. 2019_Priestor Špirála, Bratislava

Intenzívny seminár pre tanečníkov, hercov pohybového divadla a moverov.

Keď performer spozná princípy JIN a JANG na svojom tele, dokáže lepšie pracovať s energiou a mysľou, a aj lepšie fyzicky pochopiť správne usporiadanie tela (alignement ). Tým sa jeho telo a myseľ stávajú pružnejšími. Ďalším obohatením je efektívnejšia a zdravšia práca s telom, čím si má performer možnosť predĺžiť svoje aktívne pôsobenie.
Premeny medzi JIN a JANG budeme aplikovať pri rozvoji techniky, floor-worku či pri kontaktnej improvizácii a v partneringu. Tieto princípy využijeme aj ako témy pre improvizáčné zadania.

Po mnohých rokoch skúmania a štúdia dvoch komplementárnych síl JIN-JANG sa s účastníkmi workshopu podelíme o naše poznanie. Princíp striedania JIN a JANG je súčasťou pohybovej a priestorovej dynamiky, ale aj rešpektovania prirodzených dispozícií tela a možností pohybu. Staré východné poznanie rozdeľuje napríklad povrchy a časti tela na jinové a jangové. Ukážeme si, ako to vidíme napríklad aj pri rôznych anatomických častiach tela, ktoré nám dávajú štrukturálnu oporu. Prirodzenosť jinu a jangu je rozdielna a obe majú odlišné úlohy a navzájom sa dopĺňajú a podporujú. Je výhodné tieto zákonitosti rešpektovať a využívať. Performer môže často z nevedomosti používať tieto sily opačným spôsobom, čím dochádza k väčšiemu napätiu v tele, strate rovnováhy, blokádam, bolestiam atď. Workshop poskytuje náhľad do tohto konceptu, ktorý je po tisícročia aplikovaný na ľudské telo cez cvičenia čchi-kungu alebo tchaj-ťi-čchuan a my sa ním inšpirujeme aj ako umelci.

Náplň workshopu:
– zaktivizovanie a rozprúdenie vitálnej energie čchi v tele a precvičovanie jej vedomého nasmerovaniu do rôznych úrovní tela
– ozdravný čchi-kung zameraný na premeny jin-jangu
– oboznámenie sa s jinovými a jangovými povrchmi tela
– objavovanie nových pohybových možností s využitím týchto poznatkov
– objavovanie fyziodynamiky tela, prirodzenej sily a fyzikality tela v pohybe, efektívneho vynaloženia sily do pohybu, akcie, pripravenosti rýchlo a jasne zareagovať na vonkajší podnet
– využívanie práce s jin-jangom v hľadaní nového pohybového slovníka a v tvorivosti
– vedomá práca s hlavnými fyzickými a energetickými centrami, tzv. tantchienmi

Tento workshop je otvorený pre zmiešanú skupinu skúsených i menej skúsených moverov a tanečníkov, ale aj pre ľudí so základnou pohybovou prípravou.

„Zunin a Milanov pohybový koncept siaha až za fyzické procesy. Koncentrácia, pozornosť, bdelosť, i práca s vnútornými orgánmi, je najhlbšou a zároveň najkonkrétnejšou technikou súčasného tanca, ktorú možno študovať. Je to multidimenzionálna cesta do nášho najhlbšieho ja“.
PIOTR ZIEMBA – majster tchai-ťi čchuan / Poľsko

Viac o projekte Dancing Qigong nájdete na tejto stránke

Vyučujú:
Zuna a Milan

Cena:
142,- € (kurzovné) Early Bird do 5.4. 2019
165,- € (kurzovné) Regular
112,- € študenti (prvých 5 študentov)

Rozvrh:
streda-sobota: 10,30 – 13,00 / obedná pauza / 14,30 – 17,00
nedeľa: 10,30 – 14,00

Miesto:
Centrum Špirála / Bratislava, Ružinov

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

 

Prihlasujte sa cez tento formulár:

Odpíšte kód: captcha

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.


Stelesnený Jin-Jang