V októbri 2021 vyšla Zune tretia kniha CVIČENIE AKO LIEK. Po dvoch teoretických knihách, je táto viac praktická. Vznikala v čase covidových lock-downov, kedy Zuna intenzívne cvičila čchi-kung so svojimi študentami. Vznikla ako potreba zdôrazniť čisté inštrukcie k cvičeniam, dať cvičeniam filozofický i anatomický kontext a zároveň podnietiť nováčikov k cvičeniu.

Ak chce dnes človek efektívnejšie prispieť k svojmu zdraviu a obrane pred vonkajšími patogénmi, kam patria aj vírusy, potrebuje pracovať komplexne. Do života by mal okrem zdravej stravy a výživovým doplnkom zapojiť fyzické  a mentálne cvičenia na posilnenie tela, zdravej mysle, imunity a vitality. Kniha ponúka zostavy cvičení starej Číny a Japonska, ktoré Zuna po svojich mnohoročných skúsenostiach pretransformovala do dnešnej modernej podoby. A nie sú to len cvičenia pre telo, ale aj pre myseľ, pomáhajúce prečisťovať emócie, ktorými sme mnohokrát zmietaní. Obrovskú hodnotu má kniha v tom, že prináša hlbšie teoreticko-filozofické ponorenie sa do mnohých súvislostí a tým podrobne vysvetľuje dopad jednotlivých cvičení na zdravie. Kniha je prepojená aj s videoukážkami cvičení na jej youtube kanáli Wuwei Space.


Čo o knihe píše MUDr. Jozef Šmirala – akupunkturista a rehabilitačný lekár?

„Autorka knihy sa v nej, rovnako ako v jej predchádzajúcich dvoch knihách TAO cesta ku zdraviu a MERIDIÁNY dráhy života predstavuje ako veľká propagátorka taoizmu a čínskej medicíny. Taktiež aj ako dlhoročná a skúsená praktička v oblasti čchi-kungu a pohybovej pedagogiky. Má v čínskej medicíne, ale rovnako aj v mnohých oblastiach západnej medicíny mimoriadne odborné vzdelanie, a výnimočnú schopnosť pútavo a zrozumiteľne písať a vysvetľovať. Tak dokáže aj laikovi teoreticky, ale aj prakticky sprístupniť túto nesmierne bohatú problematiku. Kniha je písaná ľahkým štýlom, ale pri tom veľmi odborne a zrozumiteľne, a číta sa jedným dychom. Verím, že čitateľov nadchne a vzbudí v nich záujem o ďalšie štúdium čchi-kungu a dokáže ich „namaškrtiť“ na pravidelnú prácu z čchi a jej kultivovanie. Je to síce cesta dlhá, ale odmena v podobe pevného zdravia isto stojí za to.“


Text: Zuna Vesan / Fotografie: Noro Knap / Ilustrácie: Peter Žuffa / Grafické zalomenie: Juraj Šramko / Kaligrafie: Paolo Zhang a Seiko Ginšó


Kde knihu nájdete?

Pokiaľ chcete podporiť priamo Zunu a nie kníhkupectvá alebo eshopy, kúpte si knihu priamo od nej. Ak chcete, tak ju dostanete aj s podpisom :-). Zuna ju môže poslať na Slovensku, ale aj v Česku. Nepredáva ju však v akciovej cene, pretože si váži svoju prácu, čas a energiu, ktoré do knihy vložila.
Knihu je možno zakúpiť cez formulár nižšie.
Cena 19,90€ (platba možná aj v CZK)

Knihu možno kúpiť aj v bežných reťazcoch Panta Rhei alebo Martinus, alebo v e-shopoch týchto kníhkupectiev, či iných knižných e-shopoch.
Knihu môžete samozrejme kúpiť aj priamo od Zuny na jej seminároch.
V Čechách ju je možné objednať cez www.megaknihy.cz
Kniha bola zaradená do Národní lékařské knihovny v Prahe, takže je možné si ju aj požičať na pozretie čítaj viac


Ukážky z knihy nájdete na týchto blogoch:
Čchi-kung ako lekárnička
Uvoľnenie a otváranie kĺbov
Osem kusov brokátu
Vyvážené usporiadanie jednotlivých častí tela


Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.


Pár reflexií čitateľov:

„Na knihe ma najprv zaujala vizuálna stránka. No keď som sa začítal do textu, prekvapila ma hĺbka a komplexnosť informácií a rovnako aj ich čitateľnosť. Takže čítam ďalej a aj cvičím z youtubu.“
Ivan, grafický dizajnér / Liptovský Mikuláš

 „Kniha je pre mňa pozvánkou do Života v bezprostrednom spojení s vlastným telom, Dušou a Bytím. Je mojou malou encyklopédiu na Ceste k zdravšiemu vnímaniu samej seba a všetkého okolo“.
Petra, terapeutka / Trnava

„Kniha podáva bohatstvo poznatkov systematicky a prehľadne aj vďaka skvelej grafickej úprave. Veľký počet pôvodných fotografií a názorných ilustrácií čitateľovi sprístupňuje široký obsah s takou ľahkosťou a estetickou príťažlivosťou, že sa môže stať každodenným sprievodcom pri kultivovaní tela aj ducha.“
Pawla, výtvarníčka a grafická dizajnérka / Bratislava


Objednajte knihu cez tento formulár:

Odpíšte kód: captcha

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.


Záznam z krstu knihy s Adelou Vinczeovou


 

Čítaj aj TAO cesta ku zdraviu
Čítaj aj  MERIDIÁNY dráhy života
Čítaj aj  365 TAO
Čítaj aj  TAO pohybu


Semináre so Zunou:
Wuwei Qigong Retreat
Zimné taoistické ústranie
Videokurzy čchi-kungu
Online live stream kurzy čchi-kungu
Čchi-kung víkendovky

Sprievodné online prednášky s cvičeniami k daným témam.


Podpora Zuninej spisovateľskej činnosti
Keďže písať knihu a vydávať ju na Slovensku je skôr poslanie ako zamestnanie, z ktorého sa dá žiť :-), a táto činnosť zaberá veľmi veľa času a energie, každá vaša pomoc je veľmi cenná. Navyše sa na tvorbe Zuniných kníh vždy podieľa niekoľko spolutvorcov, ktorým by sa Zuna rada odmenila. Sú to umelci, ktorí tvorili grafy, ilustrácie, kaligrafie a fotky a stáli modelmi na fotografiách.
Prispievať možno akoukoľvek sumou, avšak vedzte, že pri príspevku 54 € dostanete knihu aj so Zuniným podpisom 😊. Pri príspevku 108 € a vyššie dostanete dve knihy aj s venovaním a s podpisom 😊. Pri príspevku 200 € a vyššie dostanete 3 podpísané knihy Cvičenie ako liek a k tomu jednu knihu 365 TAO.

Číslo euro účtu v slovenskej VUB je SK28 0200 0000 0047 8618 2755
Číslo CZK účtu v českej CSOB je 235378980/0300.
Do správy pre prijímateľa prosím napíšte KNIHA a SVOJE MENO, a pokiaľ sa nepoznáme, tak mailom na zuna@artyci.com pošlite svoju adresu, aby sme boli schopní registrovať komu potom knihu odložiť, podpísať a doručiť 😊.
Ďakujeme!