Chrbtica – pilier medzi Nebom a Zemou

23. a 24.5.2020
ONLINE u vás doma

Vedie Milan Kozánek


Kurz je prepojením kultivácie energie čchi cez čchi-kung, energetickú anatómiu a poznatky „západnej“ anatómie.

Všetkých, ktorí sa zaujímate o čchi-kung, čínsku medicínu, ale aj zdravý pohyb, či zdravú chrbticu, pozývame nahliadnuť do energetickej anatómie našej chrbtice a osobné precítenie týchto tém cez svieži víkendový seminár plný čchi-kungu, zdravého pohybu a teoretických anatomických súvislostí. V online verzii sobotu i nedeľu tri hodinky doobeda, takže poobedia máte voľno 😊.

Chrbtica je základný oporný stĺp nášho tela, náš pilier, ktorý nás prepája na všetkých úrovniach. Je oporou nielen fyzického tela, ale aj energetickej „kostry“ a mentálnej rovnováhy. Prepája 3 energetické centrá (3 tan-tchieny), prúdi ňou čchi cestou tzv. mikrokozmického orbitu, jej vnútrom prechádza pavučina nervového systému. Je však aj dôležitým prepojením medzi dolnými končatinami a hornými končatinami… Je toho veľa, čo sa dá na chrbtici objaviť, spoznať, ale aj roztancovať a naplniť vedomím a energiou. Je toho veľa, čím sa jej dá pomôcť.

Dátum

Sobota 23.5. /9:30- 12,30
Nedela 24.5./9,30- 12,30

Miesto
u teba doma cez zoom

Cena
39,- euro

Milan Kozánek
Milan svoje poznatky z anatómie spája s poznatkami z východných filozofii a taoizmu už vyše 30 rokov. Svoj vzťah k východnej filozofii realizuje cez štúdium japonskej a čínskej kaligrafie, prax intuitívnej lukostreľby, inšpiráciu čerpal aj cez štúdium systému bojového umenia I Liq Chuan majstra Sam F.S. Chin. Teoreticky a prakticky sa venuje štúdiu jednej z najstarších knih I-Ťing (Kniha premien). Okrem práce s profesionálnymi tanečníkmi a hercami už dlhé roky učí tancovať a rozumieť svojmu telu aj ľudí bez predchádzajúcej pohybovej skúsenosti. Splu so Zunou už piaty rok objavuje možnosti prepojenia čchi-kungu s tancom.

Prihlášky posielajte na milan@artyci.com alebo sa prihláste cez priložený formulár.

Prihláste sa na seminár:

Odpíšte kód: captcha

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Anatómia pohybu