Zuna celý život tancuje a tanec považuje za jednu z možností vyjadrenia svojej taoistickej duše. Vyštudovala Tanečné Konzervatórium a Vysokú školu múzických umení v Bratislave, má za sebou niekoľko stáží v Európe a v Ázii. Okrem tanca vyštudovala školu Shiatsu KI a odbor akupunktúry na Univerzite Guang Ming Beijing v Prahe.
Okrem choreografickej činnosti pre Tanečnú spoločnosť Artyci a iné súbory je Zuna vyhľadávanou učiteľkou pracujúcou v Bratislave, Banskej Bystrici, Prahe, Salzburgu, Viedni, Leeds, Freiburgu, Vroclavi, Poznani, Bangkoku, Pekingu, Hongkongu a na Srí Lanke. Vyučuje už 30 rokov, behom ktorých vyvinula jedinečný štýl práce s ľudským telom, založený na skúsenostiach s anatómiou ľudského tela a tokmi energie v ňom. Tanečné poznatky prepája s univerzálnymi princípmi taoizmu cez svoje štúdium čínskej medicíny a čchi-kungu, čím svojim študentom prináša nové informácie o pohybovej inteligencii. Kvality Zuninho učenia obsahujú pokojný, citlivý a kvalifikovaný prístup k pohybu a telu.

Zuna je autorkou dvoch výskumných projektov Medicína v tanciDancing Qigong zameraných na prepájanie filozofie taoizmu so životom umelcov, najmä v rámci podpory ich zdravia a skvalitnenia ich performancie.
čítaj Medicína v tanci
čítaj Dancing Qigong

Zunina činnosť je rozšírená aj o publicistiku. Články o tanci, zdraví a čchi-kungu pravidelne publikuje v tanečných a divadelných časopisoch, ako aj v časopisoch o alternatívnej medicíne. V roku 2018 jej vyšla prvá kniha TAO cesta ku zdraviu, ktorá sa stala bestsellerom, rovnako ako aj jej druhá kniha MERIDIÁNY dráhy života, ktorá vyšla v roku 2020. V roku 2021 jej vyšla tretia kniha zameraná na čchi-kung CVIČENIE AKO LIEK.
čítaj Blog
čítaj TAO cesta ku zdraviu
čítaj MERIDIÁNY dráhy života
čítaj CVIČENIE AKO LIEK

Zuna je praktikantkou japonskej terapie shiatsu, od roku 2007 vedie aj vlastnú Školu Shiatsu a TAO na Slovensku.
čítaj viac na www.shiatsu-terapie.sk

„Zuna Vesan ovládá svrchovaně taneční pohyb, její neobyčejně vláčné tělo s přelévavými klouby se pohybuje svobodně, nenuceně a bez zjevného úsilí; také bez agrese vůči prostoru. Není to náhoda, Zuna se nevěnuje tanci pouze technicky, jakkoli je její technika úžasná. Ona se věnuje tělu – „nauce o těle“ komplexně. Málokdo ví o těle tanečníka víc jako ona.“
Nina Vangeli, popřední taneční publicistka


Rôzne rozhovory so Zunou čítaj na rozhovory s nami

 

Zuna