Zuna celý život tancuje a tanec považuje za jednu z možností vyjadrenia svojej taoistickej duše. Vyštudovala Tanečné Konzervatórium a Vysokú školu múzických umení v Bratislave, má za sebou niekoľko stáží v Európe a v Ázii. Okrem tanca vyštudovala školu Shiatsu KI a odbor akupunktúry na Univerzite Guang Ming Beijing v Prahe.
Okrem choreografickej činnosti pre Tanečnú spoločnosť Artyci a iné súbory je Zuna vyhľadávanou učiteľkou pracujúcou v Bratislave, Banskej Bystrici, Prahe, Salzburgu, Viedni, Leeds, Freiburgu, Vroclavi, Poznani, Bangkoku, Pekingu a Hongkongu. Vyučuje už vyše 25 rokov, behom ktorých vyvinula jedinečný štýl práce s ľudským telom, založený na skúsenostiach s anatómiou ľudského tela a tokmi energie v ňom. Tanečné poznatky prepája s univerzálnymi princípmi taoizmu cez svoje štúdium čínskej medicíny a čchi-kungu, čím svojim študentom prináša nové informácie o pohybovej inteligencii. Kvality Zuninho učenia obsahujú pokojný, citlivý a kvalifikovaný prístup k pohybu a telu.

Zuna je autorkou dvoch výskumných projektov Medicína v tanciDancing Qigong zameraných na prepájanie filozofie taoizmu so životom umelcov, najmä v rámci podpory ich zdravia a skvalitnenia ich performancie.
čítaj Medicína v tanci
čítaj Dancing Qigong

Zunina činnosť je rozšírená aj o publicistiku. Články o tanci, zdraví a čchi-kungu pravidelne publikuje v tanečných a divadelných časopisoch, ako aj v časopisoch o alternatívnej medicíne. V roku 2018 jej vyšla prvá kniha TAO cesta ku zdraviu, ktorej sa za necelé 2 roky predalo 5000 kusov. V roku 2020 jej výjde druhá kniha MERIDIÁNY dráhy života.
čítaj Blog
čítaj TAO cesta ku zdraviu
čítaj MERIDIÁNY dráhy života.

Zuna je praktikantkou japonskej terapie shiatsu, od roku 2007 vedie aj vlastnú Školu Shiatsu na Slovensku.
čítaj viac na www.shiatsu-terapie.sk

„Zuna Vesan ovládá svrchovaně taneční pohyb, její neobyčejně vláčné tělo s přelévavými klouby se pohybuje svobodně, nenuceně a bez zjevného úsilí; také bez agrese vůči prostoru. Není to náhoda, Zuna se nevěnuje tanci pouze technicky, jakkoli je její technika úžasná. Ona se věnuje tělu – „nauce o těle“ komplexně. Málokdo ví o těle tanečníka víc jako ona.“
Nina Vangeli, popřední taneční publicistka

Rozhovor so Zunou o ženskosti očami čínskej medicíny v podkaste Talkslow s Máriou Bernáthovou / 13.12. 2019

Rozhovor su Zunou o tanci a knihe v relácii Nočná pyramída / Rádio Slovensko / 16.4. 2019

Rozhovor so Zunou o knihe Tao cesta ku zdraviu v relácii Hovory / Český rozhlas / 6.10. 2018

Rozhovor so Zunou o tanci, čínskej medicíne a shiatsu v relácii Noční mikroforum / Český rozhlas / 11.4. 2018

Rozhovor so Zunou o shiatsu, tanci a rozhodnutiu žiť na horách a budovať centrum Pangea v relácii Doteky víry / Český rozhlas / 16.8. 2014

Zuna