Tanec na horách

Letné tanečné stretnutie so Zunou a Milanom v krásnom prírodnom prostredí venované sústredenej a intenzívnej práci s telom a energiou čchi, ďaleko od zhonu, ruchu miest a dennodenného stresu.

22.-27.7. 2021_Mlynica, Vysoké Tatry

Po mnohých rokoch vlastného štúdia a bohatej praxe, sú informácie a podnety, ktoré odovzdávame, dnes ešte viac ovplyvnené prírodnými zákonitosťami. Inšpiráciou a podnetom na rozvoj vlastných metód práce nám boli a sú staré čínske texty a poznatky taoistickej filozofie, ktorých súčasťou je čínska medicína, čchi-kung, I ťing, čínska medicína a podobne.

Počas 6 intenzívnych dní budeme objavovať, ako využívať pohybové princípy pre prirodzenú cestu práce s telom. Budeme sa oboznamovať s princípmi, ktoré sú zároveň aplikovateľné aj v bežnom živote. Samotné prostredie má blahodarný vplyv nielen na telo, ale aj na dušu človeka. Sila prírody je pri takejto práci katalyzátorom hlbšej a sústredenejšej práce, čo následne pomôže uchovať nové informácie v telách a mysliach účastníkov oveľa trvalejšie.

Náplň workshopu:
– zaktivizovanie a rozprúdenie vitálnej energie čchi v tele a precvičovanie jej vedomého nasmerovaniu do rôznych úrovní tela
– ozdravný čchi-kung zameraný na premeny jin-jangu, oboznámenie sa s jinovými a jangovými povrchmi tela, otváranie kĺbov a tým vytváranie tekutosti pohybu
– čerpanie energie (čchi) zo Zeme i Neba a využitie ich opory pre telo v pohybe
– objavovanie nových pohybových možností s využitím podpory kostrovej štruktúry
– objavovanie fyziodynamiky tela, efektívneho vynaloženia sily do pohybu a akcie, a pripravenosti rýchlo a jasne zareagovať na vonkajší podnet
– vedomá práca s hlavnými fyzickými a energetickými centrami
– využívanie práce s jin-jangom v hľadaní nového pohybového slovníka a v tvorivosti

Miesto

Mlynica, Vysoké Tatry

Rozvrh
22.7. – príchod do 20,00 spoločná  zoznamovacia večera o 20,00
23.-28.7. – čchi-kung a tanec – od 10,00 – 18,00 s pauzou na obed
29.7. – odchod do 12,00

Cena
136,- € Early Bird do 16.6.2021
168,- € Regular
118,- € Študenti
Strava a ubytovanie sa hradia zvlášť na mieste

Ubytovanie a strava

Ubytovanie je zabezpečené v penzióne Slnečnica v neďalekej dedinke v 2 posteľových izbách. Cena za ubytovanie je 87,50,- € (12,50- € na noc).
Zabezpečený je vegansky catering na obedy a večere v cene 4,90 €  za obed a 4,50 €  za večeru.
Raňajky si varíme spoločne.

Prihláste sa mailom na artyci@artyci.com alebo formulár nižšie…


K myšlienke a histórii projektu TANEC NA HORÁCH
Myšlienka vzdelávania a stretávania sa v prostredí prírody, mimo ruchu miest, vznikla pred viac ako 20 rokmi a pod názvom „Tanec na horách“. Po prvý krát sa uskutočnila v roku 2001. Hnacou silou tohto podnetu bol pocit potreby rozvíjať náš prístup k vzdelávaniu mimo mesta s menšou skupinou účastníkov, ktorí sa tak počas stretnutia môžu lepšie, ale aj inak spoznať. Zároveň aj pocit, že koncept a princípy našej práce môžu v prostredí prírody umocniť hĺbku vzdelávacieho procesu. Samotné prostredie má blahodarný vplyv nielen na telo, ale aj na dušu človeka. Sila prírody je pri takejto práci katalyzátorom hlbšej a sústredenejšej práce, čo následne dokáže trvalejšie uchovať nové informácie v telách a mysliach účastníkov.

Spočiatku sme náš prírodný azyl našli v malej dedinke Pěčín, v Orlických horách v Českej republike. Projekt sa uchytil aj vďaka Zite Pavlištovej a prvých účastníkov, nadšených pre takúto prácu, členov skupiny ľudí pod názvom Spolek. O pár rokov sa Tanec na horách stal tradíciou a postupne vyhľadávanou medzinárodnou letnou tanečnou školou, ktorej sa za tie roky zúčastnilo viac ako 500 študentov. Okrem študentov zo Slovenska a Čiech sa ich zúčastnili študenti takmer všetkých európskych krajín, ale aj z Izraela, Indie, Japonska, USA, Kanady a Číny.

Odpojenie sa od internetu, ranné cvičenia na lúke, intenzívne tancovanie na sále, tak isto aj priamo v prírodnom prostredí (rieka, les, lúka, stromy…); somatická práca prepojená s tanečnými technikami, improvizáciou či kompozíciou , ale aj s ekologickým uvažovaním k prostrediu, či zdieľaním zdravej vegetariánskej stravy, to je to, čo nás a aj účastníkov priťahovalo a priťahuje. Po mnohých rokoch vlastného štúdia a bohatej praxe, sú informácie a podnety, ktoré odovzdávame, dnes ešte viac ovplyvnené prírodnými zákonitosťami. Inšpiráciou a podnetom na rozvoj vlastných metód práce nám boli a sú staré čínske texty a poznatky taoistickej filozofie, ktorých súčasťou je čínska medicína, čchi-kung, I ťing a podobne.

Tanec na horách sa väčšinou uskutočňuje pod našim pedagogickým vedením (Zuna a Milan), príležitostne sme však spolupracovali napríklad aj so Žiarislavom Švickým (2002), či brazílskym tanečníkom a pedagógom Brunom Cavernom (2011). Niekoľko rokov ranný čchi-kung učieval majster Piotr Ziemba (2002-2004) z Poľska, ktorý sa tiež zúčastňoval tancovania.


Uskutočnené letné školy Tanec na horách
2001 – 2012 – Pěčín, Orlické hory
2013-2017 – Centrum Pangea Meetingpoint, Orlické hory
2018-2021 –  Mlynica, Vysoké Tatry

   

Pozri celú galériu fotografií Tanec na horách v centre Pangea

Pozri celú galériu fotografií Tanec na horách v Pěčíne, v Orlických horách

Pozri galériu fotografií Tanec na horách v Mlynici, vo Vysokých Tatrách


Prihláste sa na seminár:

Odpíšte kód: captcha

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

 

Tanec na horách