Predstavenie „As It Is“ je pokračovaním štúdie hľadania čistoty výrazovosti tela bez využívania vopred definovanej „príbehovosti“. Telo tu pohybom hľadá a určuje svoje miesto vo svete a vystupuje ako sprostredkovateľ, ktorý ponúka stále nové zmeny významov, ktoré výrazne prekračujú hranice fyzikality.

 

Najbližšie predstavenie
13.2. 2019 o 19,00_Cooltour, Ostrava
14.2. 2019 o 19,00_Divadlo na Cucky, Olomouc
17.2. 2019 o 19,30_Brick5, Viedeň

 

námet, choreografia, vizuálny koncept, réžia_Milan Kozánek
spolutvorca a interprét_Evandro Pedroni
asistent choreografie_ Zuna Kozánková
dramaturgická spolupráca_Andrej Kalinka
svetelný dizajn_Ján Čief

premiéra/ 10.4. 2018
Záhrada – centrum nezávislej kultúry / Námestie SNP 16, Banská Bystrica

Projekt podporili:

Záhrada Centrum nezávislej kultúry
Bratislavský samosprávny kraj
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia  

Milan Kozánek
je absolventom Katedry tanečnej tvorby VŠMU. Od ukončenia štúdia pôsobí ako tanečný pedagóg, choreograf a odborný poradca. Vytvoril si vlastný pedagogický prístup a systém po viac ako dvadsiatich rokoch výskumu a pedagogickej práce na inštitúciách ako Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD), Tanz Quartier Wien, Konservatorium Wien University /AT, Northern School of Contemporary Dance v Leeds /UK, TIP – School for Dance, Improvisation and Performance vo Freiburgu /D, University of Calgary /Canada. V roku 1996 založil spolu so Zunou Vesan Kozánkovou Tanečnú spoločnosť Artyci. Pre ňu vytvorili 14 tanečných diel, ktoré prezentovali na Slovensku aj v zahraničí (Nemecko, Rakúsko, Poľsko, Česká republika, Maďarsko, Kanada, Thajsko, Čína…). Od roku 2010 rozvíja intenzívnu umeleckú spoluprácu s tvorcami a divadelnými interpretmi, ktorí hľadajú prepojenie medzi fyzickým divadlom, pohybom, textom, hlasom a spevom. Milan bol súčasťou mnohých divadelných výskumných projektov s divadelnými umelcami z umeleckých zoskupení ako Studio Matejka /PL, Teatr Piesn Kozla /PL), Res Ratio Network /GR), Med a prach /SK).
Počas celej svojej umeleckej kariéry sa zaujímal aj o vzdelávanie ľudí bez predchádzajúcej pohybovej skúsenosti, tejto práci sa venoval najmä v Českej republike, v Poľsku a na Slovensku.

Evandro Pedroni (BR/AT)
je brazílsky performer, tanečník a choreograf pôsobiaci vo Viedni. Po ukončení štúdia v Salzburg Experimental Academy of Dance (2013) získal štipendium vo Viedenskom umeleckom centre TanzQuartier Wien (TQW) 2013/2014. V roku 2016 obdržal štipendium od Rakúskej federálnej kancelárie. Ako tanečník spolupracoval s umelcami ako Martin Nachbar, Oleg Soulimenko, Hubert Lepka, Stella Zannou, Edan Gorlicki, SETanzTheater, Akemi Takeya, Elisabeth Tambwe, Cie. Willi Dorner, La_Trottrier Dance a ďalší.
Venuje sa aj vlastnej tvorbe. Pre projekt Werkstück in TQW (2016) vytvoril sólo „In The Eye of The Beholder“. V roku 2017 vytvoril predstavenie „S/M – Stage/Made“ v spolupráci s Claire Lefèvre. Evandrová práca bola prezentovaná na festivaloch ako Imagetanz (AT), Freier Tanz Delta VI (DE), PAD – Performance Art Depot (DE), FAKI 18 (HR).

As It Is