English Slovensky

Tanec a intuitívna lukostreľba

Intenzívny týždeň s Milanom v prírode Orlických hôr,
centrum Pangea Meetingpoint, Dobřany (CZ)
4. - 10. august 2017

Workshop je určený aj pre ľudí bez predchádzajúcej tanečnej či lukostreleckej skúsenosti.

Filozofia

Prepájanie tanca a intuitívnej lukostreľby v praxi otvára skryté vnútorné zmysly a vzorce k tomu, ako používať telo, energiu, dych a myseľ ako jeden celok. Lukostreľba, luk a šíp sú archetypy a symboly, ktoré k nám rozprávajú – dávajú nám jasnú spätnú väzbu o tom, ako používame svoje telo. Cez tanečný tréning vám Milan predstaví jeho filozofiu a koncept práce s telom. Cestu ako rozvinúť schopnosti používania sily prostredníctvom usporiadania tela cez kostrovú štruktúru, tak aby sme sa mohli zaobísť bez nadmerného používania svalov. Budeme praktikovať udržiavanie toku mysle v pohybe, objavovať zdroj nádychu a výdychu v lukostreľbe. Využívať poznatky, ktoré sa naučíme prostredníctvom lukostreľby v tanečnej improvizácii alebo vo fyzickej akcii.

V intuitívnej lukostreľbe sa naučíte veriť viac svojmu srdcu, než svojim očiam. Intuícia v tanci vás môže tiež priblížiť k učeniu sa cez tzv. “NEVIEM”. Takouto cestou, či už pri tancovaní alebo počas vykonávania akejkoľvek fyzickej akcie, sa stanete viac pozorovateľom, než vykonávateľom. Terč sa stane len referenčným bodom pre takýto proces práce. Počas workshopu sa budeme venovať tanečnému tréningu v štúdiu, ale aj praktikovať intuitívnu lukostreľbu v prírode s použitím lukov, ktoré vám Milan poskytne.

Workshop je určený aj pre ľudí bez predchádzajúcej tanečnej či lukostreleckej skúsenosti.

Cena

Euro: 198,- € Early bird do 3.7. / regular 216,- € (v cene je kurzovné a ubytovanie)
CZK: 5350,- € Early bird do 3.7. / regular 5830,- CZK (v cene je kurzovné a ubytovanie)

Miesto

centrum Pangea Meetingpoint, Orlické hory, 13 km nad Dobruškou, smerom na Deštné v Orlických horách.
mapa
Pod našim kopcom stojí autobus - priama linka z Prahy.

Strava

Strava je zabezpečená v centre

Workshop vedie

Workshop vedie Milan Kozánek, tanečný pedagóg a choreograf. Intuitívnej lukostreľbe sa venuje už vyše 10 rokov a prepája tieto poznatky s praxou používania ľudského tela, najmä prostredníctvom tanca.

Prihlášky

Prihláste sa zaslaním emailu na artyci@artyci.com
Tento mail použite aj v prípade otázok ohľadne workshopu