English Slovensky


Sila ženského TAO (v pohybe)

15. - 17. december 2017

Intenzívny víkendový sebauzdravovací seminár zameraný na kultiváciu ženskej energie prostredníctvom starých taoistických cvičení, meditácií a pohybovo-tanečných improvizácií.

filozofia

Tanec odjakživa považujem za zvláštnu, tak povediac ženskú formu Qigongu. Pomáha regenerovať, harmonizovať a zvyšovať životnú energiu, vitalizuje kĺby, šľachy, orgány, lymfu..., pomáha nadväzovať užšie prepojenie so silami vesmíru a vlastnými energiami a vnútornými silami. Keď sa vykonáva uvedomelo, prepája v našom vnútri Nebo so Zemou, tým pádom v nás aktivuje silné transformačné účinky.
Až neskôr, keď som sa začala venovať taoistickým technikám kultivácie energie v tele, objavila som množstvo spoločných prvkov a tak to bol už len krôčik k začiatku vedomého prepájania. Vedome viesť energiu cez statické meditácie a vizualizácie do pohybu a naopak zážitky z pohybu ukotvovať hlbšie v bunkách prostredníctvom meditácií. Tanec tak naštartuje ozdravovací proces v nás, v ktorom sa dokážu obnovovať naše fyzické štruktúry, ale aj mentálny svet, pričom môžme pocítiť dynamickú rovnováha v sebe i v spojení so celkom.
Tento seminár je určený iba pre ženy, zameraný hlavne na využívanie ženskej energie. 

náplň seminára

Hľadanie svojho stredu (centrovanie), uzemňovanie, sila troch tantienov, vnútorný úsmev, energetické posilňovanie Mingmenu, prečisťovanie a revitalizácia orgánov, posilňovanie jinu, uchovávanie a využívanie sily vaječníkov, spojovanie s matkou Zemou, prijímanie nebeského svetla a mnoho ďalších.
  
Cvičenia, meditácie, moxovanie energeticky slabších miest a pohybovo-tanečné improvizácie na precítenie toku energie v meridiánoch a energetických centrách, liečivá vizualizácia v pohybe za doprovodu harmonickej - pokojnej i dynamickej hudby.

dátum a rozvrh

15.-17. december 2017
piatok 18,00 - spoločná úvodná večera a večerná meditácia
sobota 10,00 - 18,00 (s pauzou na vegetariánsky obed), deň "mauna" - mlčanie
nedeľa 9,00 - 13,00 končíme spoločným obedom

miesto

Centrum Surya, Biele Karpaty
www.suryacentrum.sk

cena

110,- Euro (pri platbe do 15.11. 2017 je cena 100,- Euro)
Pre študentky a absolventky Školy shiatsu 95.- Euro

strava a ubytovanie

Strava a ubytovanie sú zabezpečené v centre.

prihlášky

zuna@shiatsu-terapie.sk

seminár vedie

Zuna vyučuje už 25 rokov, počas ktorých vyvinula jedinečný štýl práce s ľudským telom, založený na skúsenostiach s ľudskou anatómiou a tokmi energie čchi v meridiánoch. Cez tieto poznatky prináša svojim študentom nové možnosti prežívania pohybovej inteligencie. Vyštudovala Tanečné Konzervatórium a Vysokú školu múzických umení v Bratislave, školu Shiatsu KI a odbor akupunktúry na Univerzite Guang Ming Beijing v Prahe. Má za sebou niekoľko študijných pobytov v Ázii. Intenzívne sa venuje štúdiu čínskej medicíny, čchi-kungu a taoizmu a ich interaktívnemu prepojeniu s pohybom ľudského tela. Kvality Zuninho učenia zahŕňajú pokojný, citlivý a kvalifikovaný prístup k pohybu a telu. Je vyhľadávanou učiteľkou pracujúcou v Bratislave, Prahe, Salzburgu, Viedni, Leeds, Freiburgu, Vroclavi, Bangkoku a Pekingu. Je praktikantkou japonskej terapie Shiatsu a medicínskeho čchi-kungu. Od roku 2007 vedie vlastnú „Školu shiatsu“ v Bielych Karpatoch na Slovensku.

Zuna píše články o zdraví a ľudskom tele do rôznych periodík a blogov. V roku 2018 jej vyjde prvá kniha „TAO cesta ku zdraviu“. Niektoré z jej článkov nájdete  na tomto blogu
http://www.2012rok.sk/wp/author/zuna-kozankova

Viac sa dočítate na www.shiatsu-terapie.sk
na www.dancingqigong.weebly.com
a na www.danceandmedicine.wixsite.com/zuna

video - Magic olive tree
video - Shui
video - Škola shiatsu v Centre Surya