English Slovensky

Články o Artyci v rôznych periodikách

Dozvietete sa v nich bližšie a autentickejšie o našich aktivitách


Zuna a Milan - učitelé, kteří se stále rozvíjejí

Pam Pam 2/2007 - Markéta Vacková píše o pôsobení Zuny a Milana v Čechách. "Jsem přesvědčená, že česká taneční komunita vděčí Milanovi a Zuně Kozánkovým za mnoho. Já osobně jsem díky nim „objevila“ současný tanec, setkala se s (kontaktní) improvizací a novými pohledy na kompoziční práci. Našla jsem směr, kterým se chci v tanci ubírat..."

Shiatsu pro tanečníky

Pam Pam 3/2007 - Veronika Šimková píše report o Zuninom kurze shiatsu. "Již dlouho jsem neprožila tak odborný a vědomostmi naplněný seminář, který by probíhal tak spontálně, přirozeně a jako by se ani neřeklo...Je úžasné pocítit, že jste schopni vnímat změny energie ve svém těle i při ošetření v těle druhého a že můžeme pomoci sobě i druhým skrze lásku a napojení..."

Neomezit a uchovat v lidech co je přirozené.

Rozhovor Radany Kodetovej so Zunou o jej prístupe k pedagogike.
"...
Zunino učení chápu jako permanentní psychosomatické a sociální vzdělávání, ať už se účastním jediné lekce či celého semináře. Je to něco, co mě nabíjí a popohání k vývoji nejen v tanci, ale i v běžném životě, který je neodmyslitelný. A to mě na tom baví."

Keď je každá bunka nasiaknutá predstavou, že je voda...

Karpatský pecúch leto 2007 - Rozhovor Oľgy Dubovskej so Zunou o ľudovom tanci, ktorý istého času študovala, ale aj o tanci ako takom.

Tanec namiesto koženej bundy

denník Sme - Zuzana Uličianska píše o Artyci, pri príležitosti piateho výročia založenia skupiny.