English Slovensky

Repertoár

Dokument o Milanovej choreografii pre Northern School of Contemporary Dance v Leeds (UK)

Milan vytvoril pre Company Year "Verve" v Northern School of Contemporary Dance v Leeds choreografiu "Click". Dokument z prípravy, krátke ukážky a rozhovor nájdete tu
http://uk.youtube.com/watch?v=RlyGKvT-IOw


Couch Corner - 2008

Couch Corner je miestom pre tanečnú a verbálnu improvizáciu v divadelnom priestore. Je platformou na stretávanie skúsených tanečných performerov z rôznych miest, „pod lampou“, v improvizovanej obývačke na javisku. Ide o spojenie rozhovorov na aktuálne témy s abstraktnou tanečnou improvizáciou. Akýsi "dance - talk show" na témy filozofické i možno úplne prozaické. Témy súvisiace s tancom, so samotnými interpretmi a s mestom, v ktorom sa predstavenie odohráva.

Iniciátormi Couch Corner sú Zuna a Milan Kozánkovci z Tanečnej spoločnosti Artyci, Bratislava, ktorí v každom predstavení z tejto série účinkujú.

predstavenie je v súčasnosti v repertoári súboru

foto   video

Sui generis - 2007

Sebeskúmavý intímny rituál o hľadaní vlastného tela.

To, že naša schopnosť nazerania nie je vôbec uzrozumená s tým, aby si predstavila fyzickú a metafyzickú komunikáciu ako možnú komunikáciu medzi bytosťami, v konečnom dôsledku nedokazuje, že takáto forma sama osebe nie je možná. Telo, ako súčasť systémovej komunikácie prestáva fungovať nielen v spojení s odkazom a skúsenosťami iných generácii, ale i v komunikácii dvoch ľudí. Dochádza k zlyhávaniu a dezinterpretácii reči tela, ako komunikačného prostriedku, dokonca k jeho zneužívaniu na najjednoduchšie formy ovplyvňovania. Dve telá, snažiace sa zorientovať v spleti skratiek, nepravých symbolov, či hodnôt dnešného komerčného prostredia, prechádzajúce situáciami s poslednými zbytkami a znakmi spojenia s minulou vedomosťou.

tanec Zuna Kozánková, Róbert Tirpák / choreografia Zuna Kozánková, Róbert Tirpák, Milan Kozánek / scéna a kostýmy Eva Rácová / hudba koláž / hudobná spolupráca Jozef Vlk / video Lukáš Kodoň
foto

predstavenie je v súčasnosti v repertoári súboru

Cocoon invisible – 2005

Žena vynárajúca sa zo ženy. Aj napriek tomu, že každá žena stelesňuje ženský princíp, skutočná žena je stále vzácnejšia. Žena v nás je veľmi potlačená a návrat k nej je často dlhý, bolestivý, možno i nedosiahnuteľný. V každej z nás drieme množstvo archetypálnych symbolov, ktorými podvedome komunikujeme a uvedomujeme si tak ženu, ktorá v nás spí. Žena sa musí predovšetkým vynoriť zo ženy, aby si uvedomila, že skutočne existuje, a aby túto predstavu preniesla na seba, na svet a začlenila ju do svojho života.

choreografia Zuna Kozánková / tanec Veronika Šimková / hudba Jozef Vlk / kostýmy Erika Čičmanová / svetelný design Pavel Kotlík

foto

predstavenie je v súčasnosti v repertoári súboru

Omša – 2005

... za hriech a čistotu

... za človeka – muža a ženu

Omša človeka, ktorý vo sne prežil svoj príbeh začiatku aj konca. Začnime od človeka, potom začnime hľadať Boha.

námet Milan Kozánek, Jaro Viňarský / choreografia Milan Kozánek / tanec Jaro Viňarský / hudba J. S. Bach / scénografia, kostým Eva Rácová / svetelný design Pavel Kotlík
foto

predstavenie je v súčasnosti v repertoári súboru

NUMEN@LUMEN.sk – 2004

Improvizované predstavenie pre dvoch tanečníkov, ktoré vzniká „life“ pred očami divákov. O veciach všedných, každodenných a o činnostiach nepraktických, neužitočných ako je napríklad tanec, poézia ...

Motto: “Aerobic je jedinou cestou ku spáse.“

tanec Zuna a Milan Kozánkovci / hudba J.S. Bach, Underworld

Premiéra – október 2003 Banská Bystrica

One Yin for every Yang – 2001

Dueto o hľadaní pokoja duše človeka, o protikladoch v každom z nás a o hľadaní pravdivej cesty životom na rozhraní snov a reality. Plné archetypálnych situácií ako - stereotyp, sen, hľadanie, cesta.

choreografia a tanec Zuna a Milan Kozánkovci / hudba koláž / svetelný dizajn Zuna Kozánková / kostýmy Zuna Kozánková, Zuzana Ruhstaller

dĺžka predstavenia 30 minút

Premiéra – február 2001 Žary (Poľsko)

Uvedené na festivaloch na Slovensku, v Poľsku, v Českej republike, v Thajsku. Pozvané na prestížny festival súčasného tanca a pohybového divadla Tanec Praha, zároveň ako jediný slovenský reprezentant pri slávnostnom otvorení nového divadla pre tanec v Prahe - divadla Ponec.

Predstavenie v súčasnosti v repertoári súboru.

foto

Nový rituál – 2000

Niekoľkodňová séria improvizovaných predstavení v uliciach starej Bratislavy ako uvádzací ceremoniál festivalu Bratislava v pohybe 2000. Účasť  12 tanečníkov, 14 hudobníkov a výtvarníkov zo Slovenska i zo zahraničia (USA, Macedónsko, Holandsko, Maďarsko).

foto

 

K Sebe – 1999

Sólové predstavenie Zuny Kozánkovej vytvorené v spolupráci s britským dídžejom Johnom Suttilom a slovenským výtvarníkom Martinom Moravčíkom. Výpoveď o hľadaní zmyslu života, o hľadaní cesty späť k základným a čistým hodnotám človeka.

choreografia, koncept, tanec Zuna Kozánková / vizuálna koncepcia, videoprojekcia Martin Moravčík / hudba John Suttill (Veľká Británia, Rakúsko)

dĺžka predstavenia 50 minút

Premiéra – máj 1999 - Bratislava

Uvedené na festivaloch na Slovensku a v Českej republike.

foto

Tvrdé pristátie – 1998

Multimediálne predstavenie rušiace hranice medzi javiskom a hľadiskom, zmenšujúce vzdialenosti medzi druhmi umenia. Stretnutie 12 umelcov rôznych žánrov /tanec, hudba, herectvo, vizuálne umenie, scénografia, fotografia .../ z Bratislavy, Rakúska a Veľkej Británie. Javisko premenené na univerzálny priestor, kde sa účinkujúci a divák intenzívne zúčastňujú diania. Improvizácia najdôležitejší komunikačný prostriedok účinkujúcich.

Tvorcovia a účinkujúci:

Tanečníci: Elke Mueller(Rakúsko), Robert Tirpák, Zuna a Milan Kozánkovci

Herečka: Monika Haasová

Výtvarníci: Martin Moravčík, Iveta Haasová

Fotograf: Štefan Psotný

Hudobníci: Igor Szabó, Martin Zajko

D.J.: John Suttill, Jorg Christian (Veľká Británia, Rakúsko)

dĺžka predstavenia 60 - 90 minút

Premiéra – jún 1998 – Bratislava

foto                                                                                  


 

Iný svet – 1997

Multimediálny experiment vznikajúci na základe spolupráce študentov tanca z VŠMU v Bratislave a výtvarného umenia z VŠVU v Bratislave. Pohyb, scénografia, videoprojekcia, kostým, voda, iná dimenzia.

Účinkujúci: Anna Caunerová, Jaroslav Viňarský, Peter Groll, Eva Klimáčková, Zuna Kozánková (VŠMU)

Výtvarné návrhy a realizácia: Jana Havlovičová, Martina Ostricová, Martin Moravčík (VŠVU), pod vedením Doc. Jozefa Bajusa

Choreografia: kolektív

Réžia: Milan Kozánek

dĺžka predstavenia 50 minút

Premiéra – apríl 1997 – VŠMU Bratislava

foto

 

Mýtus – 1996

Pozoruhodné dielo, kde sa spája tanec a bábkové divadlo. Inšpiráciu tvorcovia hľadali v mýtických predstavách starých Slovanov. Snaha o oživenie takmer zabudnutých koreňov našej minulosti. Konfrontácia hodnôt minulého a súčasného sveta.

Choreografia a účinkujú: Katarína Odzganová, Ivan Martinka, Zuna a Milan Kozánkovci

Scénografia: Zuzana Cigánová

Svetelný dizajn: Robert Polák

Hudba: Peter Groll

dĺžka predstavenia 50 minút

Premiéra - november 1996 - Bratislava

Uvedené na festivaloch na Slovensku, v Českej republike, v divadle Espace Tangente v Montreali – ako prvý súbor z Východnej Európy.

foto

 

S Tebou – 1996

Dueto muža a ženy ako výsledok hľadania zaujímavých momentov, ktoré poskytuje stretnutie dvoch tanečníkov – muža a ženy, využívanie fyzického kontaktu, vychádzajúceho z kontaktných improvizácií, ale aj techniky práce s partnerom.

Choreografia a účinkujú : Zuna a Milan Kozánkovci

Hudba: Christine Groult (Francúzsko)

Kostýmy: Zuzana Cigánová

dĺžka predstavenia 20 minút

Premiéra - marec 1996 - Košice

Uvedené na festivaloch na Slovensku, v Českej republike, v Rakúsku.

fotochoreografické skúsenosti Milan     

choreografické skúsenosti Zuna     

tlačové správy