English Slovensky

Ošetrenie shiatsu


Shiatsu je určené pre každého, kto má potrebu vyriešiť svoj problém, svoju disharmóniu, spôsobom, ktorý je prirodzený a príjemný. Aby človek zostal zdravý, musí sa neustále prispôsobovať daným zmenám, vnútorne, ale aj navonok. Musí sa neustále harmonizovať a na tejto ceste mu shiatsu ponúka opornú ruku.

www.shiatsu-terapie.sk

Ako vyzerá ošetrenie shiatsu

Ošetreniu predchádza pohovor, na základe ktorého sa zorientujem sa v probléme a potrebách pacienta a zvoliť tú správnu techniku a postupy ošetrenia.
Shiatsu sa vykonáva v príjemnom kľudnom prostredí, na podložke na podlahe. Je však možné shiatsu vykonávať aj na stoličke v sede. Voľné oblečenie zaručí prijímateľovi intimitu, no na druhej strane nebráni terapeutovi 'dotýkať' sa energie tela.
Pokiaľ chceme obaja, pacient aj terapeut, docieliť ten správny efekt shiatsu, je vhodné nejesť najmenej dve hodiny pred ošetrením.
Po skončení shiatsu môže pacient ostať relaxovať ako dlho je mu to príjemné. Podanie čerstvo uvareného čaju bancha mu potom pomôže opäť sa 'prinavrátiť späť' a s touto novou skúsenosťou vykročiť do každodenného života. 
Teší sa na vás Zuna.