English Slovensky

Tanečná spoločnosť Artyci

Tanečná spoločnosť Artyci, je zoskupenie mladých umelcov, pôsobiace na slovenskej umeleckej scéne od roku 1996. Za pomerne krátku dobu od svojho vzniku sa zaradila do popredia diania v oblasti súčasného tanca na Slovensku. Tvorba skupiny sa vyznačuje novátorským prístupom, úprimnou výpoveďou, snahou o širšiu komunikáciu na poli rôznych druhov umenia a v neposlednom rade skupina vo svojich dielach kladie dôraz na vysokú úroveň a kvalitu tanca v predstaveniach. Svoje diela prezentuje na Slovensku, rovnako aj v zahraničí. Ako prvá skupina súčasného tanca z východnej Európy predstavila svoju tvorbu v divadle Espace Tangente v kanadskom Montreali a v thajskom Bangkoku.

Zakladateľmi a umeleckými vedúcimi sú Zuna a Milan Kozánkovci (tanečníci, pedagógovia, choreografi) absolventi Tanečnej katedry VŠMU v Bratislave. Okrem tvorby sú veľmi aktívni aj v pegagogickej činnosti. Ako taneční pedagógovia pravidelne pôsobia na Slovensku (Bratislava, Žilina, Banská Bystrica), ale aj v zahraničí - Bangkok (Thajsko), Varšava, Poznaň, Krakov, Vroclav, Gďaňsk (Poľsko), Salzburg (Rakúsko), Praha, Brno (Česká republika), Calgary (Kanada).

Ako hosťujúci choreografi spolupracovali so Štúdiom tanca – Banská Bystrica, Slovenskou filharmóniou Bratislava, Ateliérom pohybu Dvorana, VŠMU – Bratislava, Divadlom SNP Martin, DAB Nitra, SEAD - Salzburg Experimental Academy of Dance (Rakúsko), Company of Performing Artists - Bangkok (Thajsko) a University of Calgary (Kanada).


životopisy

ako s nami môžete spolupracovať

napísali o nás