English Slovensky

Tanec na horách, tanec pre potešenie ducha

Centrum Pangea Meetingpoint / Orlické hory / Česká republika

Intenzívne letné tanečné stretnutia na úpätí krásnych Orlických hôr, v prírode, ďaleko od zhonu, ruchu miest a dennodenného stresu. V našom centra Pangea Meetingpoint.

4. - 10. 8. 2017
TANEC A INTUITÍVNA LUKOSTREĽBA

10. - 13. 8. 2017
DANCING QIGONG_BDELOSŤ TELA


Pohyb a tanec vnímame ako súčasť vesmíru, súčasť prírody. Aspoň raz do roka, v lete, chceme opustiť mestá, „vypnúť“ a tak hlbšie objavovať účinky tanca nielen pre telo, ale hlavne pre dušu človeka. 

Tanec a intuitívna lukostreľba / 4. - 10.8. 2017

Prepájanie tanca a intuitívnej lukostreľby v praxi otvára skryté vnútorné zmysly a vzorce k tomu, ako používať telo, energiu, dych a myseľ ako jeden celok. Lukostreľba, luk a šíp sú archetypy a symboly, ktoré k nám rozprávajú – dávajú nám jasnú spätnú väzbu o tom, ako používame svoje telo. Často rýchlejšie ako v tanečnej praxi. Cez tanečný tréning vám Milan predstaví jeho filozofiu a koncept práce s telom. Cestu ako rozvinúť schopnosti používania sily prostredníctvom usporiadania tela cez kostrovú štruktúru, tak aby sme sa mohli zaobísť bez nadmerného používania svalov. Budeme praktikovať udržiavanie toku mysle v pohybe, objavovať zdroj nádychu a výdychu v lukostreľbe. Využívať poznatky, ktoré sa naučíme prostredníctvom lukostreľby v tanečnej improvizácii alebo vo fyzickej akcii.
Workshop je otvorený aj pre ľudí bez predchádzajúcej tanečnej či lukostreleckej skúsenosti.
Vedie:
Milan
Cena v Euro: 198,- € Early bird do 3.7. / regular 216,- € (v cene je kurzovné a ubytovanie)
Cena v CZK: 5350,- CZK Early bird do 3.7. / regular 5830,- CZK (v cene je kurzovné a ubytovanie)
čítaj viac o Tanec a intuitívna lukostreľba

Dancing qigong_Bdelosť tela / 10. - 13.8. 2017

O pohybe nebudeme uvažovať, ale budeme ho vnímať, pozorovať a vykonávať vedomou, bdelou mysľou, ktorá má dostatok času a priestoru na načúvanie energie tela. Cez čchi-kung a tanec sa vnoríme hlbšie do tela, aby sme boli schopní pozorovať, rozpoznať a prečítať svoje pocity a následne ich využiť do slobodného pohybu namiesto strnulosti. Budeme vnímať impulzy, ktoré vytvárajú pohyb a tanec, zbierať a prepájať energiu, ktorú máme v tomto prítomnom okamihu. Impulzy z vnútra, i impulzy zvonka. Takáto myseľ bude naším učiteľom.
- ranný ozdravný qigong (čchi-kung)
- qigong transformovaný do tanca
- vedomé improvizácie
Workshop je otvorený aj pre ľudí bez predchádzajúcej tanečnej skúsenosti.
Vedú: Zuna a Milan

Cena: 120,- € Early bird do 3.7. / regular 134,- € (v cene je kurzovné a ubytovanie)
Cena v CZK: 3240,- CZK Early bird do 3.7. / regular 3620,- CZK (v cene je kurzovné a ubytovanie)
čítaj viac o Dancing Qigong

Prihlášky

Tento rok sme sa rozhodli túto limitovanú edíciu workshopu otvoriť len pre obmedzenú skupinu účastníkov.
V prípade záujmu nám pošlite motivačný list a CV na adresu artyci@artyci.com

Miesto a iné možnosti

Účastníci budú ubytovaní v priestoroch centra Pangea Meetingpoint. Priestrannú sálu máme rezervovanú v blízkej dedine Dobřany, chôdzou je to 15-20 minút. Pod stromami v areály centra máme aj open air javisko. Môžeme tancovať aj pod šírom nebom na lúke, pri menhiroch v Říčkach, alebo na Zemskej bráne v horách pri hraniciach s Poľskom. Pangea Meetingpoint má krásny pohľad na východ i západ slnka, pokoj prírody je liečivý už od prvého momentu. Toto miesto láka na výlety do prírody, poskytuje možnosť jazdy na koni, meditácie v prírode, na poliach a lúkach, kúpele v lúčoch slnka.

fotky Centra Pangea 

video Dancing Qigong 2016 

Voľný čas je otvorený všakovakým nápadom zo strany účastníkov. Možné je  zájsť do Poľska do kúpeľov. V prípade vášho záujmu je možné prísť aj pár dní pred začiatkom workshopov alebo ostať po ich skončení a pomôcť nám s prípravou workshopov alebo s inými prácami, ktoré budú potrebné.

Strava

Varí nám naša kamarátka Milada - vegetariánsky a makrobioticky. Plus spoločne si chystáme raňajky a večere. Na stravu vyberáme zvlášť peniaze. Sumu ešte upresníme.


História Tanca na horách

video Dancing in the mountains 1
video Dancing in the mountains 2/studio work
video Dancing in the mountains 3/ open air

fotky z roku 2010
fotky z roku 2011
video na youtube od Marie, Španielsko